TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Logistyk

to osoba odpowiedzialna za planowanie i przemieszczanie ładunków. Ma on znaczny udział w tworzeniu i rozwijaniu procesów związanych z transportem i łańcuchem dostaw w firmie. Do zadań logistyka należy m.in. przyjęcie zleceń spedycyjnych, wybór odpowiedniego środka transportu i przewoźnika (transport własny firmy oraz przewoźnicy zewnętrzni), zaplanowanie tras, przygotowanie przesyłki i sporządzenie dokumentacji przewozowej, planowanie czasu pracy kierowców, rozliczanie i ewidencjonowanie dokumentów magazynowych i finansowych, nadanie przesyłki, nierzadko odprawa celna, odbiór przesyłki, współpraca z pozostałymi działami firmy oraz zapewnienie poprawnej współpracy z klientami. Logistyk powinien posiadać solidną wiedzą fachową, wykształcenie wyższe (najlepiej kierunkowe), znać przynajmniej jeden język obcy, orientować się dobrze w przepisach prawa; szczególnie w ustawie o transporcie drogowym, ustawie o czasie pracy kierowców, prawie przewozowym i regułach handlowych INCOTERMS oraz posiadać niezbędna wiedzę z zakresu ekonomii. Atrakcyjne wynagrodzenie, możliwości rozwoju i zdobywania nowych umiejętności na tym stanowisku sprawiają, że zawód ten cieszy się coraz większą popularnością.
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.