Informacje prasowe

Tu znajdują się wszystkie aktualne informacje prasowe dotyczące firmy TIMOCOM, naszych klientów oraz całej branży transportowej.

Największym wrogiem branży TSL jest stagnacja, rozumiana czasem dosłownie: jeżeli samochód nie jeździ, to cała obsługa transportu nie zarabia. Obecna sytuacja na świecie sprawia, że wiele firm logistycznych musi przewartościować swoje podejście do biznesu… ale czy całkowicie? Budowanie z klientami długofalowych relacji, tak ważnych dla tego sektora, opiera się przecież na jakości, elastyczności i zaufaniu. Te wartości są ponadczasowe i nie poddają się łatwo wahaniom na rynkach. Doświadczeni gracze podpowiadają, jak je właściwie wykorzystać.

Czytaj dalej >

Mimo trwającego kryzysu branża budowlana radzi sobie całkiem nieźle. Ma to oczywiście bezpośredni wpływ na sektor TSL: ktoś przecież musi sprowadzać, magazynować i dostarczać materiały na budowę. Nie będzie chyba przesadnym stwierdzenie, że partnerstwo firm z tych dwóch gałęzi gospodarki pozwala uczynić świat trochę lepszym – zwłaszcza jeśli efektem tych relacji jest powstawanie infrastruktury drogowej przyjaznej osobom niepełnosprawnym. 

Czytaj dalej >

Epidemia koronawirusa przybrała rozmiar pandemii. Jej gwałtowny i trudny do przewidzenia przebieg doprowadził w marcu do wahań na europejskim rynku transportowym. Po intensywnym wzroście liczby ofert frachtów, wolumen ładunków zmniejszył się o ponad dwie trzecie.

Czytaj dalej >

Co najnowsze modele motocykli mają wspólnego z pomocą drogową i hotelowymi kuchniami? Czy prowadzenie firmy przewozowej może sprzyjać realizowaniu życiowej pasji? Odpowiedzi na te pytania zna Rafał Bienia, właściciel spółki EVA TRANS. Przekonuje, że mimo trudnej sytuacji na rynku można dziś nie tylko zdobywać zlecenia transportowe, ale także realizować je bezpiecznie i skutecznie. Jako fundamenty sukcesu wskazuje zgrany zespół i sprawną komunikację – zarówno między członkami załogi, jak i z klientami.

Czytaj dalej >

Dobry pomysł na biznes w branży TSL to za mało, by być konkurencyjnym. Stworzenie i prowadzenie rozpoznawalnej firmy, która będzie rozwozić towary po całej Europie, a oprócz tego stanie się ceniona i polecana przez pracowników, wymaga nie tylko kreatywności, lecz także doświadczenia i odwagi.

Czytaj dalej >

Postanowienie o rozpoczęciu własnej działalności w branży TSL jednym przychodzi łatwiej, innym trudniej. Jednak niezależnie od tego, co jest powodem podjęcia takiej decyzji, czy ten proces trwał 5 minut, 5 miesięcy, a może 5 lat, prędzej czy później młody, nieopierzony jeszcze organizm stanie przed podstawowym pytaniem: „Jak zdobyć zaufanie klientów?”. Dlaczego to takie ważne?

Czytaj dalej >

Erkrath, 20.03.2020 – TIMOCOM, przedsiębiorstwo FreightTech prowadzące najważniejszą europejską giełdę transportową, w sytuacji obecnego kryzysu poszerza możliwości dostępu do swego systemu logistycznego. „W aktualnym stanie wyjątkowym chcemy dołożyć swoją cegiełkę, by zapewnić zaopatrzenia ludności i bezpieczeństwo łańcuchów dostaw” – mówi Tim Thiermann, członek zarządu firmy TIMOCOM. 

Czytaj dalej >

Erkrath, 18.03.2020 – Koronawirus już teraz wywarł znaczny wpływ na życie publiczne, gospodarkę i działalność szeregu przedsiębiorstw.. W wielu krajach od kilku tygodni dochodzi do masowego wykupywania produktów na zapas.

Czytaj dalej >

Wielu przedsiębiorców jest zdania, że im mniejsza firma, tym większe ryzyko związane z jej prowadzeniem. Małym graczom na rynku często trudniej jest utrzymać płynność finansową, a spory sądowe z kontrahentami bywają dla nich bardziej dotkliwe. Jeśli w dodatku mówimy o działalności w tak trudnej i nieprzewidywalnej branży jak TSL, wydaje się, że założenie i skuteczne prowadzenie niewielkiej działalności jest wyzwaniem karkołomnym. Czy na pewno?

Czytaj dalej >

Erkrath, 11.02.2020 – W zeszłym roku włoskie firmy logistyczne mogły cieszyć się znacznym wzrostem: "Dla Włoch odnotowaliśmy wzrost ilości ofert frachtów o 16 procent w stosunku do roku poprzedniego"- informuje Analityk Biznesowy TIMOCOM Tilman Fecke. Wynik ten całkowicie odbiega od ogólnego trendu – podsumowanie roku, opublikowane właśnie przez Barometr transportowy firmy TIMOCOM, ma wydźwięk daleki od pozytywnego. W ten sposób w 2019 roku, w porównaniu z ubiegłym rokiem, odnotowano spadek liczby międzynarodowych ofert przewozowych w Europie o 8,3 procent. Rok 2018 rok jeszcze zakończył się 5 procentowym wzrostem w porównaniu z 2017.

Czytaj dalej >

Firma TIMOCOM wspólnie z firmą Roland Berger opublikowała dziś białą księgę, czyli raport poświęcony rozwojowi i definicji sektora „FreightTech” w obrębie branży logistycznej. Dokument identyfikuje technologie cyfrowe, stosowane aktualnie i dopiero wchodzące, które zdaniem doradców biznesowych w ciągu najbliższych pięciu lat zmienią kształt całego łańcucha wartości. Autorzy dokonali m.in. analizy ponad 90 przedsiębiorstw i 100 europejskich start-upów oraz przeprowadzili indywidualne wywiady z ekspertami branżowymi i obecnymi uczestnikami rynku. 

Czytaj dalej >

Badania Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego potwierdzają, że systematycznie zwiększa się udział płci pięknej we wszystkich gałęziach gospodarki, w tym również w transporcie, pojmowanym szablonowo jako branża typowo męska.
Według danych CEPiK na dzień 31.12.2018 r., spośród wszystkich 21.362.310 czynnych praw jazdy i uprawnień do kierowania pojazdami 8.623.240 znajdowało się w rękach kobiet. Stanowi to 40,37% ogółu. Statystyki z poprzednich lat dowodzą, że przedstawicielek płci pięknej za kierownicą (i to nie tylko samochodów osobowych) jest coraz więcej.

Czytaj dalej >

Kontakt dla prasy:

+49 211 88 26 69 53

+49 211 88 26 59 24

presse@timocom.com

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej