skip navigation

Wszystkie nowości w jednym miejscu

Aktualności prasowe

Eliza Wyrwich pracuje w księgowości i zarazem w dziale zajmującym się zadłużeniami w firmie
12.01.2021

Postępowanie z opieszałymi płatnikami

Jeżeli termin płatności został przekroczony, a wszelkie starania o zapłatę należności nie przyniosły skutku, dostawca usług windykacyjnych może pomóc w odzyskaniu płatności. Mega Pol Trans, firma transportowa z Polski, korzysta w tym celu z usług windykacyjnych firmy TIMOCOM, której współczynnik skuteczności sięga powyżej 86 procent.

Czytaj dalej >
Timo Keunecke połączył dwie pasje: rolnictwo i transport
22.12.2020

Odważnie własnym szlakiem

Kiedy myślisz o firmach, które odniosły sukces w branży logistycznej, na myśl przychodzą Ci duzi i znani gracze. Jednak branża transportowa to w znaczącej części małe i średnie przedsiębiorstwa. By zdobyć i utrzymać pozycję na rynku, potrzebne są przede wszystkim: kompetencja, odwaga oraz słynna "unikalna cecha oferty". Może to być np. nisza, która przeżywa rozkwit poza środkami masowego przekazu.

Cykl artykułów TIMOCOM "Odważnie własnym szlakiem: sukces niszy transportowej" przedstawia firmy, które odkryły dla siebie szczególny segment rynku i tym samym odnoszą długofalowe sukcesy.

W tym artykule założyciel - Timo Keunecke - opowiada między innymi o tym, w jaki sposób w ciągu roku zdobył flotę pięciu ciężarówek i mógł zatrudnić ośmiu stałych pracowników.

Czytaj dalej >
Siedziba TIMOCOM w Erkrath
22.12.2020

TIMOCOM umożliwia stworzenie centrum szczepień dla powiatu Mettmann

Erkrath, 03.12.2020 – Tak brzmi sprawozdanie: 20.11.2020 roku Rheinische Post poinformowała o poszukiwaniu ośrodka szczepień w powiecie Mettmann. Dla założyciela firmy TIMOCOM, Jensa Thiermanna i dyrektorów zarządzających TIMOCOM, Tima Thiermanna i Sebastiana Lehnena, było to od razu jasne: Chcemy pomóc. Teraz jest już postanowione, że część siedziby firmy w Erkrath zostanie przekształcona w centrum szczepień i rozpocznie działalność do 15 grudnia 2020 roku. 

Czytaj dalej >

Aktualności branżowe

E-fakturowanie pozwala oszczędzić czas, miejsce i pieniądze
18.01.2021

E-faktury, czyli sposób na oszczędności i większą transparentność w biznesie

Umówmy się, że biurokracja to najmniej przyjemna część prowadzenia interesów. Przyjmowanie, wystawianie, podpisywanie, przesyłanie, porządkowanie i archiwizowanie setek dokumentów spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom, powoduje niepotrzebny stres i zabiera czas. Sposobem na znaczną redukcję nielubianej papierologii może być całkowita rezygnacja z tradycyjnej, papierowej formy wystawiania i otrzymywania faktur na rzecz tańszej i łatwiejszej w obsłudze dokumentacji elektronicznej.

Czytaj dalej >
Firmy logistyczne dążą do obniżenia emisji CO2
23.10.2020

Powiedz STOP pustym przebiegom

Coraz więcej przedsiębiorstw z sektora produkcji i handlu stawia sobie za cel obniżenie emisji CO2. To samo dotyczy logistyki. Tutaj unikanie pustych przebiegów poprzez krótkoterminowe zlecenia transportowe może zaoferować spedytorom i firmom transportowym znaczne oszczędności i jednocześnie ochronę środowiska naturalnego.

Czytaj dalej >
Kobieta sprawdza rachunki pod kątem zaległych wierzytelności.
04.10.2020

7 najczęściej zadawanych pytań dotyczących inkaso w branży logistycznej

Zlecenie zostało wykonane, a faktura wystawiona. Na koncie jednak wciąż nie ma wpłaty.

Jednym ze sposobów postępowania z niesolidnym płatnikiem jest wynajęcie firmy windykacyjnej. Wiąże się z tym jednak wiele niejasności.

W tym artykule odpowiadamy na siedem najczęściej zadawanych pytań, które pojawiają się przed zawarciem umowy:

Czytaj dalej >

Najnowsze

Nagłówek Medium Data
Integracja z platformą transportową TIMOCOM ikol.pl 20.08.2018
Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie Polska Truck & Business 22.06.2018
Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy Etransport.pl 18.06.2018
Nagłówek: Integracja z platformą transportową TIMOCOM
Medium: ikol.pl
Data: 20.08.2018
Nagłówek: Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie
Medium: Polska Truck & Business
Data: 22.06.2018
Nagłówek: Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy
Medium: Etransport.pl
Data: 18.06.2018

Media

W naszej Mediatece znajdziesz również materiały graficzne wykorzystywane w artykułach TIMOCOM. Zdjęcia zostały podzielone na 6 kategorii: Business materials (dokumenty firmowe), Imagery (iInfografiki/ilustracje), Brochures (broszury/instrukcje), Logos (loga), Picture gallery (galeria zdjęć) i System/Services (System/Serwis). Możliwość filtrowania np. po kluczu językowym umożliwia intuicyjną obsługę naszej Mediateki.

Przejdź do Mediateki

Kontakt dla prasy:

TIMOCOM GmbH
Unternehmenskommunikation
Timocom Platz 1
DE-40699 Erkrath

+48 71 737 25 66

+48 71 737 25 01

rgronski@timocom.com

Do góry