skip navigation

Wszystkie nowości w jednym miejscu

Aktualności prasowe

Sytuacja w branży TSL wróciła już do poziomu sprzed kryzysu
08.07.2021

Transportowa rzeczywistość w kryzysie i po nim

U progu zeszłorocznego wiosennego lockdownu pojawiło się wiele prognoz dotyczących branży transportowej – zarówno w czasie szczytu pandemii, jak i podczas wychodzenia z koronakryzysu. Które z nich okazały się trafione?

Trochę światła na tę kwestię rzuca opublikowany pod koniec maja br. raport GUS dotyczący przewozów ładunków i pasażerów w 2020 r. Porównaliśmy zawarte w nim informacje z danymi Systemu Smart Logistics firmy TIMOCOM, a wyniki tej analizy prezentujemy poniżej.

Czytaj dalej >
Spedytorka w wymarzonej pracy
28.06.2021

TSL na obcasach: Spedytorka z pasją

Odważna, uparta, pełna pozytywnej energii. Kiedy jest ciężko, nie poddaje się. Jeśli upada, to tylko po to, żeby wstać jeszcze silniejszą. Udowadnia, że międzynarodowa spedycja może być wymarzonym miejscem pracy dla kobiety. Nie potrafi przejść wobec czyjejś krzywdy obojętnie, walczy o dobro słabszych i bezbronnych. Taka jest Dorota Stachura – spedytorka z firmy Jet Line sp. z. o. o. 

Czytaj dalej >
Kobiety w branży TSL
23.06.2021

Seria: TSL na obcasach

Dla TIMOCOM transport, spedycja i logistyka nie mają płci. Jednak nie sposób nie zauważyć statystycznej dysproporcji pomiędzy liczbą kobiet i mężczyzn w tych sektorach. Nie oznacza to jednak, że nie ma tam miejsca dla kobiet. Ich liczba stale się zwiększa. 

Czytaj dalej >

Aktualności branżowe

Trendy w transporcie i logistyce 2021
03.03.2021

Trendy w transporcie i logistyce, które warto mieć na uwadze w 2021 roku

W 2021 brytyjskie firmy działające w branży transportowej i logistycznej będą musiały przygotować się na wiele wyzwań ze względu na takie czynniki jak pandemia Covid-19, brexit, a także postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i szybki rozwój handlu elektronicznego. Jaki wpływ na przemysł będą miały powyższe elementy? Zbadajmy kilka najnowszych trendów w logistyce, które warto mieć na uwadze w bieżącym roku.

Czytaj dalej >
Digitalizacja jest przyszłością logistyki
17.02.2021

Sztuczna inteligencja i automatyzacja zapewniają przewagę konkurencyjną małym i dużym firmom

Kompleksowa sieć licznych partnerów w łańcuchu dostaw sprawia, że logistyka jest idealnym inkubatorem do podejmowania decyzji opartych na danych. Według badań przeprowadzonych przez firmę Roland Berger rosnąca analiza danych poprzez odpowiednie aplikacje do automatyzacji i sztuczną inteligencję zmieni kierunek rozwoju logistyki w najbliższych latach. Duże firmy z branży logistycznej i FreightTech już dziś opracowują rozwiązania zorientowane na dane w celu wykorzystania zalet automatyzacji i sztucznej inteligencji. Również mniejsi partnerzy logistyczni, przewoźnicy i spedytorzy mogą na tym skorzystać.

Czytaj dalej >

Najnowsze

Nagłówek Medium Data
Integracja z platformą transportową TIMOCOM ikol.pl 20.08.2018
Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie Polska Truck & Business 22.06.2018
Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy Etransport.pl 18.06.2018
Nagłówek: Integracja z platformą transportową TIMOCOM
Medium: ikol.pl
Data: 20.08.2018
Nagłówek: Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie
Medium: Polska Truck & Business
Data: 22.06.2018
Nagłówek: Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy
Medium: Etransport.pl
Data: 18.06.2018

Kontakt dla prasy:

TIMOCOM GmbH
Unternehmenskommunikation
Timocom Platz 1
DE-40699 Erkrath

+48 71 737 25 66

+48 71 737 25 01

rgronski@timocom.com

Do góry