skip navigation

Wszystkie nowości w jednym miejscu

Aktualności prasowe

Firma LUTEK-Trans systematycznie rozwija swoją flotę
03.09.2021

Czy faktoring w transporcie międzynarodowym się opłaca?

„Faktoring” to jedno z tych słów, na dźwięk których część przedsiębiorców reaguje z pewną dozą nieufności. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? W TIMOCOM uważamy, że nie. Dlatego we współpracy z firmą JITpay udostępniliśmy naszym klientom możliwość zlecania faktoringu z poziomu Giełdy transportowej, co gwarantuje im pewną i szybką płatność za wykonany transport oraz pozwala znacząco uprościć formalności. Taką opcją objętych jest aż do 98% ofert frachtów w naszym Systemie Smart Logistics. Koszty usługi są niewielkie i zaczynają się już od 1,99% ceny frachtu.

Czytaj dalej >
Gwarancja płatności - faktoring JITpay w TIMOCOM
03.09.2021

Gwarancja płatności dla klientów TIMOCOM dzięki współpracy z JITpayTM

Erkrath, 06.09.2021 – Utrzymanie płynności finansowej jest kluczowe dla każdej firmy. W branży TSL często nie ułatwiają tego długie terminy płatności, przekraczające nawet 60 dni. Aby klienci mogli szybko otrzymać swoje pieniądze, TIMOCOM nawiązał współpracę z JITpayTM - dostawcą usług płatniczych dla logistyki. Cyfrowy faktoring jest już dostępny dla klientów TIMOCOM z Polski i Niemiec. W niedalekiej przyszłości zostanie również uruchomiony w innych europejskich krajach.

Czytaj dalej >
Jakie są zalety faktoringu w transporcie
31.08.2021

Korzystać z faktoringu dla transportu czy nie i dlaczego tak?

Branża TSL to specyficzny sektor gospodarki. Działalność jest wysoce kapitałochłonna, marże stosunkowo niskie, a terminy płatności nadzwyczaj długie. Jak pokonać te trudność i sprawić, żeby firma zarabiała? Odpowiedzią może być faktoring. Jak firmie transportowej, spedycyjnej czy logistycznej może pomóc to narzędzie finansowe? Do czego właściwie służy faktoring? I czy to się w ogóle opłaca? O odczarowanie tego tematu w wywiadzie poprosiliśmy eksperta: Marka Sagana, właściciela firmy Sagan Consulting. 

Czytaj dalej >

Aktualności branżowe

Trendy w transporcie i logistyce 2021
03.03.2021

Trendy w transporcie i logistyce, które warto mieć na uwadze w 2021 roku

W 2021 brytyjskie firmy działające w branży transportowej i logistycznej będą musiały przygotować się na wiele wyzwań ze względu na takie czynniki jak pandemia Covid-19, brexit, a także postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i szybki rozwój handlu elektronicznego. Jaki wpływ na przemysł będą miały powyższe elementy? Zbadajmy kilka najnowszych trendów w logistyce, które warto mieć na uwadze w bieżącym roku.

Czytaj dalej >
Digitalizacja jest przyszłością logistyki
17.02.2021

Sztuczna inteligencja i automatyzacja zapewniają przewagę konkurencyjną małym i dużym firmom

Kompleksowa sieć licznych partnerów w łańcuchu dostaw sprawia, że logistyka jest idealnym inkubatorem do podejmowania decyzji opartych na danych. Według badań przeprowadzonych przez firmę Roland Berger rosnąca analiza danych poprzez odpowiednie aplikacje do automatyzacji i sztuczną inteligencję zmieni kierunek rozwoju logistyki w najbliższych latach. Duże firmy z branży logistycznej i FreightTech już dziś opracowują rozwiązania zorientowane na dane w celu wykorzystania zalet automatyzacji i sztucznej inteligencji. Również mniejsi partnerzy logistyczni, przewoźnicy i spedytorzy mogą na tym skorzystać.

Czytaj dalej >

Najnowsze

Nagłówek Medium Data
Integracja z platformą transportową TIMOCOM ikol.pl 20.08.2018
Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie Polska Truck & Business 22.06.2018
Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy Etransport.pl 18.06.2018
Nagłówek: Integracja z platformą transportową TIMOCOM
Medium: ikol.pl
Data: 20.08.2018
Nagłówek: Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie
Medium: Polska Truck & Business
Data: 22.06.2018
Nagłówek: Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy
Medium: Etransport.pl
Data: 18.06.2018

Kontakt dla prasy:

TIMOCOM GmbH
Unternehmenskommunikation
Timocom Platz 1
DE-40699 Erkrath

+48 71 737 25 66

+48 71 737 25 01

rgronski@timocom.com

Do góry