Wszystkie nowości w jednym miejscu

Aktualności prasowe

Firma Dodić doo zainwestowała we własny transport
09.07.2020

Kurs na ekspansję i eksport z TIMOCOM

Od 2009 roku firma TIMOCOM udziela dostępu do swojego Systemu również przedsiębiorstwom z sektora produkcji i handlu. Historia sukcesu serbskiego klienta Dodić doo wyraźnie pokazuje, że poszerzenie grupy klientów było krokiem we właściwym kierunku. Z pomocą firmy TIMOCOM producent mebli tapicerowanych rozszerza obszar dystrybucji swoich produktów na kraje Europy Zachodniej i buduje drugi filar firmy: usługi transportowe.

Czytaj dalej >
Jak młoda firma z branży TSL może poradzić sobie z kryzysem?
01.07.2020

Jak poradzić sobie z kryzysem, będąc nowym graczem na rynku TSL?

Historia spółki Symbio Logistics zaczęła się od marzeń o lepszej, nowoczesnej logistyce. Doświadczenie założycieli na poziomie operacyjnym i zarządczym w transporcie drogowym, morskim, kolejowym oraz intermodalnym stanowiło podstawę biznesplanu, który latem 2019 r. zaowocował powstaniem firmy. Nazwa, nawiązująca do biologicznego zjawiska symbiozy, oznacza współpracę z klientem przynoszącą korzyści każdej ze stron. Za cel spółka postawiła sobie działanie w zgodzie z naturą klienta, któremu służą uniwersalne wartości: kompetencje, rzetelność, niezawodność, entuzjazm, otwartość i wiarygodność. Logo w kolorach wody, słońca i roślinności dopełnia tę filozofię, odzwierciedlając podejście firmy do ekologii. Jego szczególnym dowodem jest EOD (Elektroniczny Obieg Dokumentów).

Czytaj dalej >
Transport może konkurować inaczej niż ceną
25.06.2020

Czy w czasach kryzysu można konkurować na rynku transportowym inaczej niż ceną?

W czasach pandemii koronawirusa i związanego z tą sytuacją załamania gospodarczego trudno nie zadawać sobie pytania, jak skutecznie radzić sobie na zmieniającym się rynku? W pewnym momencie strategia obniżania cen za usługę transportową prowadzi bowiem do działania na skraju progu opłacalności, a w końcu poniżej tej granicy. I choć rynek wymusza na firmach transportowych dużą elastyczność cenową, są i takie firmy, które mają inną filozofię działania.

Czytaj dalej >

Aktualności branżowe

31.03.2020

„Okazuje się, że nasza elastyczność stanowi obecnie ważny czynnik bezpieczeństwa”

Erkrath, 16.03.2020 r. – Rozprzestrzenianie się koronawirusa okazuje się być ekstremalnym testem, który wpływa również na przemysł logistyczny. TIMOCOM już na wczesnym etapie podjął niezbędne środki ostrożności, które służą ochronie zdrowia swoich pracowników i zapewnieniu ich operatywności. Oznacza to, że TIMOCOM dokłada wszelkich starań, aby zapewnić stabilność i produktywność zarówno firmy TIMOCOM, jak i Systemu Smart Logistics, w tym giełdy ładunków.

Czytaj dalej >
Pandemia koronawirusa zmniejsza dostępność mocy przewozowych w Europie
18.03.2020

Koronawirus: jak radzić sobie w produkcji i handlu, gdy brakuje przestrzeni ładunkowej

Rozszerzanie się pandemii koronawirusa coraz silniej oddziałuje na drogowy transport towarów w Europie. Barometr transportowy firmy TIMOCOM, przedsiębiorstwa z sektora FreightTech, odnotowuje obecnie silny wzrost liczby międzynarodowych ofert frachtów.

Czytaj dalej >
02.12.2019

Nie tylko towary, ale i zyski ukrywają się w magazynie

Wprawdzie do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze sześć tygodni, ale firmy związane z branżą sezonową przygotowują się już pełną parą… do Wielkanocy. Wkrótce magazyny w szybkim tempie zostaną zapełnione, a wolne powierzchnie magazynowe będą rzadkością; wydaje się, że w perspektywie krótko i średnioterminowej takowe praktycznie nie istnieją. Ponadto samo wyszukiwanie odpowiednich usługodawców może być niezwykle czasochłonne i kosztowne. Czy zatem aplikacja, która łączy oferentów powierzchni magazynowych i logistycznych z potencjalnymi klientami- w dodatku jednym kliknięciem - nie byłaby dobrym rozwiązaniem?

Czytaj dalej >

Najnowsze

Nagłówek Medium Data
Integracja z platformą transportową TIMOCOM ikol.pl 20.08.2018
Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie Polska Truck & Business 22.06.2018
Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy Etransport.pl 18.06.2018
Nagłówek: Integracja z platformą transportową TIMOCOM
Medium: ikol.pl
Data: 20.08.2018
Nagłówek: Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie
Medium: Polska Truck & Business
Data: 22.06.2018
Nagłówek: Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy
Medium: Etransport.pl
Data: 18.06.2018

Media

W naszej Mediatece znajdziesz również materiały graficzne wykorzystywane w artykułach TIMOCOM. Zdjęcia zostały podzielone na 6 kategorii: Business materials (dokumenty firmowe), Imagery (iInfografiki/ilustracje), Brochures (broszury/instrukcje), Logos (loga), Picture gallery (galeria zdjęć) i System/Services (System/Serwis). Możliwość filtrowania np. po kluczu językowym umożliwia intuicyjną obsługę naszej Mediateki.

Przejdź do Mediateki

Kontakt dla prasy:

TIMOCOM GmbH
Unternehmenskommunikation
Timocom Platz 1
DE-40699 Erkrath

+48 67 352 59 25

+48 67 352 59 44

rgronski@timocom.com

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej