Wszystkie nowości w jednym miejscu

Aktualności prasowe

25.03.2020

W związku z aktualną sytuacją firma TIMOCOM otwiera szerszy dostęp do najważniejszej europejskiej giełdy transportowo-magazynowej

Erkrath, 20.03.2020 – TIMOCOM, przedsiębiorstwo FreightTech prowadzące najważniejszą europejską giełdę transportową, w sytuacji obecnego kryzysu poszerza możliwości dostępu do swego systemu logistycznego. „W aktualnym stanie wyjątkowym chcemy dołożyć swoją cegiełkę, by zapewnić zaopatrzenia ludności i bezpieczeństwo łańcuchów dostaw” – mówi Tim Thiermann, członek zarządu firmy TIMOCOM. 

Czytaj dalej >
04.03.2020

Sukces małej firmy transportowej na rynku spot – czy to możliwe?

Wielu przedsiębiorców jest zdania, że im mniejsza firma, tym większe ryzyko związane z jej prowadzeniem. Małym graczom na rynku często trudniej jest utrzymać płynność finansową, a spory sądowe z kontrahentami bywają dla nich bardziej dotkliwe. Jeśli w dodatku mówimy o działalności w tak trudnej i nieprzewidywalnej branży jak TSL, wydaje się, że założenie i skuteczne prowadzenie niewielkiej działalności jest wyzwaniem karkołomnym. Czy na pewno?

Czytaj dalej >
20.02.2020

Barometr transportowy TIMOCOM: słabnące Niemcy, Włochy w ofensywie

Erkrath, 11.02.2020 – W zeszłym roku włoskie firmy logistyczne mogły cieszyć się znacznym wzrostem: "Dla Włoch odnotowaliśmy wzrost ilości ofert frachtów o 16 procent w stosunku do roku poprzedniego"- informuje Analityk Biznesowy TIMOCOM Tilman Fecke. Wynik ten całkowicie odbiega od ogólnego trendu – podsumowanie roku, opublikowane właśnie przez Barometr transportowy firmy TIMOCOM, ma wydźwięk daleki od pozytywnego. W ten sposób w 2019 roku, w porównaniu z ubiegłym rokiem, odnotowano spadek liczby międzynarodowych ofert przewozowych w Europie o 8,3 procent. Rok 2018 rok jeszcze zakończył się 5 procentowym wzrostem w porównaniu z 2017.

Czytaj dalej >

Aktualności branżowe

31.03.2020

„Okazuje się, że nasza elastyczność stanowi obecnie ważny czynnik bezpieczeństwa”

Erkrath, 16.03.2020 r. – Rozprzestrzenianie się koronawirusa okazuje się być ekstremalnym testem, który wpływa również na przemysł logistyczny. TIMOCOM już na wczesnym etapie podjął niezbędne środki ostrożności, które służą ochronie zdrowia swoich pracowników i zapewnieniu ich operatywności. Oznacza to, że TIMOCOM dokłada wszelkich starań, aby zapewnić stabilność i produktywność zarówno firmy TIMOCOM, jak i Systemu Smart Logistics, w tym giełdy ładunków.

Czytaj dalej >
18.03.2020

Koronawirus: jak radzić sobie w produkcji i handlu, gdy brakuje przestrzeni ładunkowej

Rozszerzanie się pandemii koronawirusa coraz silniej oddziałuje na drogowy transport towarów w Europie. Barometr transportowy firmy TIMOCOM, przedsiębiorstwa z sektora FreightTech, odnotowuje obecnie silny wzrost liczby międzynarodowych ofert frachtów.

Czytaj dalej >
02.12.2019

Nie tylko towary, ale i zyski ukrywają się w magazynie

Wprawdzie do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze sześć tygodni, ale firmy związane z branżą sezonową przygotowują się już pełną parą… do Wielkanocy. Wkrótce magazyny w szybkim tempie zostaną zapełnione, a wolne powierzchnie magazynowe będą rzadkością; wydaje się, że w perspektywie krótko i średnioterminowej takowe praktycznie nie istnieją. Ponadto samo wyszukiwanie odpowiednich usługodawców może być niezwykle czasochłonne i kosztowne. Czy zatem aplikacja, która łączy oferentów powierzchni magazynowych i logistycznych z potencjalnymi klientami- w dodatku jednym kliknięciem - nie byłaby dobrym rozwiązaniem?

Czytaj dalej >

Najnowsze

Nagłówek Medium Data
Integracja z platformą transportową TIMOCOM ikol.pl 20.08.2018
Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie Polska Truck & Business 22.06.2018
Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy Etransport.pl 18.06.2018
Nagłówek: Integracja z platformą transportową TIMOCOM
Medium: ikol.pl
Data: 20.08.2018
Nagłówek: Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie
Medium: Polska Truck & Business
Data: 22.06.2018
Nagłówek: Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy
Medium: Etransport.pl
Data: 18.06.2018

Media

W naszej Mediatece znajdziesz również materiały graficzne wykorzystywane w artykułach TIMOCOM. Zdjęcia i dokumenty przechowujemy w czterech katalogach zatytułowanych: "Branża", "Akcje", "Firma" i "Platforma/Serwis". Możliwość filtrowania np. po kluczu językowym umożliwia intuicyjną obsługę naszej Mediateki.

Przejdź do Mediateki

Kontakt dla prasy:

TIMOCOM GmbH
Unternehmenskommunikation
Timocom Platz 1
DE-40699 Erkrath

+48 67 352 59 25

+48 67 352 59 44

rgronski@timocom.com

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej