skip navigation

Wszystkie nowości w jednym miejscu

Aktualności prasowe

Sped-Trans regularnie inwestuje we własną flotę
31.03.2021

Trudne czasy rodzą twardych ludzi: 4 sposoby na przetrwanie i rozwój w branży TSL

Historia firmy Sped-Trans - od skromnych początków w maleńkim biurze aż po imponującą flotę i rzeszę lojalnych klientów - mogłaby posłużyć za scenariusz hollywoodzkiego filmu. Prawdziwe życie różni się jednak od kinowych przebojów tym, że po happy endzie następuje dalszy ciąg. Nie wystarczy rozwinąć firmy i napawać się sukcesem. Doświadczeni przedsiębiorcy z branży TSL wiedzą, że tylko ciągłe trzymanie ręki na pulsie może pozwolić na zachowanie raz zdobytej pozycji. Wśród nich jest Anna Gizowska, założycielka i Dyrektor Generalna firmy transportowo-spedycyjnej działającej od 2005 roku.

Czytaj dalej >
Zaufana spedycja
04.03.2021

Dylemat młodej spedycji – jaką strategię wybrać, żeby osiągnąć sukces?

Młoda spedycja jest trochę jak tancerka na linie, trzyma parasol w dłoniach i balansuje szukając równowagi, która pozwoli bezpiecznie przedostać się na drugą stronę, ale i zachwycić publiczność. Podobnie jak w transporcie wymaga to żelaznych nerwów i niebywałych umiejętności, ale to, co wydaje się niemożliwe, staje się realne i tancerka z gracją kroczy trudną drogą. Wie o tym doskonale Bartłomiej Płoszaj, współwłaściciel firmy Umbrella Logistics (TIMOCOM ID 397601). 

Czytaj dalej >
Philipp Schmidt, strategiczny kierownik produktów w TIMOCOM firmie z sektora FreightTech
24.02.2021

Co warto wiedzieć o przebiegu procesu transportowego?

Jako kierownik strategiczny, Philipp Schmidt jest odpowiedzialny za długotrwałe nakierowanie rozwoju Systemu Smart Logistics firmy TIMOCOM. W ten sposób nie tylko przekłada życzenia klientów na strategie, ale również skomplikowane procesy na proste kroki.

Dzięki białej księdze na temat procesu transportowego TIMOCOM w znaczący sposób przyczynia się do lepszego zrozumienia między wszystkimi uczestnikami procesów logistycznych. Dlaczego był to długo oczekiwany krok i jaką wartość dodaną przyniesie on branży transportowej, wyjaśnia w poniższym wywiadzie naukowiec zajmujący się informatyką ekonomiczną.

Czytaj dalej >

Aktualności branżowe

Trendy w transporcie i logistyce 2021
03.03.2021

Trendy w transporcie i logistyce, które warto mieć na uwadze w 2021 roku

W 2021 brytyjskie firmy działające w branży transportowej i logistycznej będą musiały przygotować się na wiele wyzwań ze względu na takie czynniki jak pandemia Covid-19, brexit, a także postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i szybki rozwój handlu elektronicznego. Jaki wpływ na przemysł będą miały powyższe elementy? Zbadajmy kilka najnowszych trendów w logistyce, które warto mieć na uwadze w bieżącym roku.

Czytaj dalej >
Digitalizacja jest przyszłością logistyki
17.02.2021

Sztuczna inteligencja i automatyzacja zapewniają przewagę konkurencyjną małym i dużym firmom

Kompleksowa sieć licznych partnerów w łańcuchu dostaw sprawia, że logistyka jest idealnym inkubatorem do podejmowania decyzji opartych na danych. Według badań przeprowadzonych przez firmę Roland Berger rosnąca analiza danych poprzez odpowiednie aplikacje do automatyzacji i sztuczną inteligencję zmieni kierunek rozwoju logistyki w najbliższych latach. Duże firmy z branży logistycznej i FreightTech już dziś opracowują rozwiązania zorientowane na dane w celu wykorzystania zalet automatyzacji i sztucznej inteligencji. Również mniejsi partnerzy logistyczni, przewoźnicy i spedytorzy mogą na tym skorzystać.

Czytaj dalej >

Najnowsze

Nagłówek Medium Data
Integracja z platformą transportową TIMOCOM ikol.pl 20.08.2018
Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie Polska Truck & Business 22.06.2018
Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy Etransport.pl 18.06.2018
Nagłówek: Integracja z platformą transportową TIMOCOM
Medium: ikol.pl
Data: 20.08.2018
Nagłówek: Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie
Medium: Polska Truck & Business
Data: 22.06.2018
Nagłówek: Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy
Medium: Etransport.pl
Data: 18.06.2018

Kontakt dla prasy:

TIMOCOM GmbH
Unternehmenskommunikation
Timocom Platz 1
DE-40699 Erkrath

+48 71 737 25 66

+48 71 737 25 01

rgronski@timocom.com

Do góry