skip navigation

Wszystkie nowości w jednym miejscu

Aktualności prasowe

25 lat współpracy TIMOCOM i EURO-PEGAZ
25.05.2022

25 lat udanej współpracy

W 2022 roku TIMOCOM obchodzi swój srebrny jubileusz. Od ćwierć wieku towarzyszymy branży TSL w drodze do świata bez wyzwań logistycznych. Z tej okazji poprosiliśmy jednego z naszych najstarszych Klientów o małą podróż w czasie i podsumowanie 25 lat współpracy.

Firma EURO-PEGAZ jest operatorem logistycznym działającym na międzynarodowym rynku od 1991 roku. Jej motto „Logistics and more” oddaje kompleksowość świadczonych usług i podkreśla indywidualne podejście do każdego klienta. Jednym z filarów jej rozwoju jest digitalizacja, w której wspiera ją również TIMOCOM. W rozmowie z nami Mariusz Frąckowiak, Business Development Manager, opisuje, co się zmieniło w transportowej rzeczywistości od 1997 roku.

Czytaj dalej >
Barometr transportowy q1 2022
12.05.2022

Barometr transportowy: gospodarka europejska i branża transportowa w obliczu poważnych wyzwań.

Pierwszy kwartał 2022 roku: załamanie nastrojów w europejskiej gospodarce

  • Agresja Rosji na Ukrainę wpływa na międzynarodowy transport
  • Zapotrzebowanie na transport wciąż jest wysokie
  • Wąskie gardła produkcyjne w gospodarce niemieckiej mają odzwierciedlenie w ofertach ładunków
  • Rosnące ceny energii stawiają nowe wyzwania przed branżą TSL

 

 

 

 

 

Czytaj dalej >
Twórca TIMOCOM i zarząd firmy dziś (od prawej do lewej): Jens Thiermann, Tim Thiermann i Sebastian Lehnen wspominają w siedzibie firmy TIMOCOM 25 lat istnienia giełdy transportowej i prognozują przyszłość logistyki. © TIMOCOM
19.04.2022

25 lat giełdy transportowej: od ćwierć wieku TIMOCOM inicjuje i wspiera cyfryzację logistyki

Erkrath, 01.04.2022 – Historia TIMOCOM zaczyna się o poranku, na parkingu jednego z niemieckich dyskontów spożywczych w Düsseldorfie. Jest rok 1997 i w tym tygodniu w ofercie dyskontu są komputery stacjonarne, a spedytor Jens Thiermann może je dobrze wykorzystać w planowanym przez siebie Start-upie IT. Postawił on sobie za cel stworzenie ogólnoeuropejskiej platformy do realizacji zleceń transportowych, dzięki której spedytorzy i przewoźnicy będą mogli w krótkim czasie znaleźć ładunki, zredukować liczbę kilometrów przebytych na pusto i tym samym lepiej wykorzystać swoje pojazdy.

 

Czytaj dalej >

Aktualności branżowe

Płyta główna komputera, na której brzegach znajdują się kartony, a pośrodku leży czip, na którym stoi samolot, ciężarówka, wózek widłowy, mapa i stoper
21.02.2022

Pakiet Mobilności a busy: kogo zacznie obowiązywać licencja wspólnotowa?

Międzynarodowy przewóz towarów lub kabotaż bez ważnej licencji wspólnotowej był dotąd normalnością dla firm oferujących transport do 3,5 t dmc. 21 maja 2022 roku ten stan rzeczy przejdzie do historii. Powodem są nowe przepisy Pakietu Mobilności, zgodnie z którymi licencja wspólnotowa będzie wymagana również w przypadku przewozów małych ładunków, wykonywanych pojazdami, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 2,5 tony.

W niniejszym artykule przeczytasz, na co teraz muszą zwrócić uwagę firmy transportowe, a także dowiesz się, jak złożyć wniosek o wydanie licencji wspólnotowej.

Czytaj dalej >
Jakie są prognozy rozwoju branży TSL w 2022 roku?
11.02.2022

Najważniejsze trendy w logistyce w 2022

Branża logistyczna ma za sobą lata pełne wyzwań. Nasilająca się globalizacja i związane z nią światowe przepływy towarów doprowadziły do wzrostu popytu na usługi logistyczne. W 2021 roku presja, której podlega branża, nasiliła się dodatkowo wskutek niedoborów produkcyjnych, opóźnień dostaw i korków wstrzymujących transport kontenerów.

Czytaj dalej >
Trendy w transporcie i logistyce 2021
03.03.2021

Trendy w transporcie i logistyce, które warto mieć na uwadze w 2021 roku

W 2021 brytyjskie firmy działające w branży transportowej i logistycznej będą musiały przygotować się na wiele wyzwań ze względu na takie czynniki jak pandemia Covid-19, brexit, a także postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i szybki rozwój handlu elektronicznego. Jaki wpływ na przemysł będą miały powyższe elementy? Zbadajmy kilka najnowszych trendów w logistyce, które warto mieć na uwadze w bieżącym roku.

Czytaj dalej >

Kontakt dla prasy:

TIMOCOM GmbH
Unternehmenskommunikation
Timocom Platz 1
DE-40699 Erkrath

+48 71 737 25 66

+48 71 737 25 01

rgronski@timocom.com

Do góry