Trasa i Koszty

Trasa i Koszty w pigułce

Podczas planowania trasy należy wziąć pod uwagę wiele czynników: warunki drogowe, ograniczenia dla ciężarówek lub płatne trasy. W TIMOCOM Marketplace możesz zaplanować idealną trasę i precyzyjnie obliczyć koszty w zaledwie kilku krokach. 

Skorzystaj z opcji kalkulowania trasy bezpośrednio z oferty frachtu, zlecenia transportowego lub przetargu i oblicz wynikające z tego koszty transportu i koszty dodatkowe.

Krok 1: Planowanie trasy

1) Wprowadź punkt załadunku i rozładunku.

2) Kliknij "Ustawienia trasy" i zaznacz odpowiednie parametry. Zwróć szczególną uwagę na typ i wysokość pojazdu! 

3)  Kliknij "Oblicz trasę", aby wyświetlić optymalną propozycję. 

Wskazówka: W lewym górnym rogu mapy, w sekcji "Mapa i szczegóły" znajdziesz rozwijaną listę, z której możesz wybrać, co ma być wyświetlane na mapie. W ten sposób, oprócz ograniczeń dla ciężarówek i robót drogowych, możesz sprawdzić lokalizację stacji benzynowych, warsztatów i DocStops.

Krok 2: Kalkulacja kosztów

1) Po zaplanowaniu trasy liczba kilometrów uzupełnia się automatycznie.

2) Wprowadź indywidualną stawkę za kilometr. Jeśli na trasie znajdują się płatne odcinki dróg, użyj pola "Koszty dodatkowe".

3) To wszystko. Możesz już sprawdzić koszt Twojej trasy! 

Chcesz wydrukować obliczoną trasę lub koszty transportu? Kliknij w ikonę drukarki pod przyciskiem "Oblicz trasę" i wybierz elementy do druku!

 

Tracking

Dzięki 299 zintegrowanym dostawcom telematyki w TIMOCOM Marketplace możesz monitorować pozycje wszystkich swoich pojazdów, a także łatwo udostępniać dane GPS partnerom biznesowym w określonym przez Ciebie czasie.

Jak dodać pojazd w TIMOCOM Marketplace?

 1. Kliknij w kafelek lub zakładkę "Zarządzanie Pojazdami", (z poziomu strony startowej lub z poziomu ustawień Marketplace), a następnie w zakładkę "Telematyka & GPS".
 2. Kliknij niebieski przycisk "+Dodaj dostawcę". Wybierz swojego dostawcę telematyki z listy w nowo otwartym oknie, a następnie zaloguj się przy użyciu danych od tego dostawcy.
 3. Zaznacz odbiorniki GPS, które chcesz zintegrować w TIMOCOM Marketplace i naciśnij przycisk "Dodaj". Wybrane pozycje pojawią się na liście w Marketplace. Możesz je edytować, nadając im nazwy lub zaznaczając, czy mają być używane w produktach TIMOCOM.

Jak udostępnić pojazd do trackingu?

 1. Wejdź w kafelek lub zakładkę "Trasa i Koszty".
 2. Wybierz z listy nazwę właściwego odbiornika i kliknij "Udostępnij"
 3. Uzupełnij szczegóły udostępnienia:

  a) TIMOCOM ID partnera biznesowego;

  b) czas trwania udostępnienia (możesz udostępnić odbiornik jednorazowo dla konkretnego zlecenia lub na stałe na okres maksymalnie 2 lat);

  c) osoby, którym chcesz udostępnić dane (domyślnie zaznaczone są wszystkie osoby kontaktowe w firmie Twojego kontrahenta, możesz jednak wybrać tylko niektóre z nich);

  d) opcjonalnie nadaj nazwę temu udostępnieniu, aby móc je łatwiej wyszukać na liście.

 4. Kliknij "Zapisz"... i gotowe! Twój odbiornik pojawi się na liście.

   

Jeżeli jesteś zleceniodawcą, a przewoźnik udostępnił Ci dane GPS pojazdu, znajdziesz je w zakładce "Tracking" -> "Otrzymane udostępnienia".

 

Do góry