Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Logistyk

Logistyk to osoba odpowiedzialna za planowanie i przemieszczanie ładunków. Ma on znaczny udział w tworzeniu i rozwijaniu procesów związanych z transportem i łańcuchem dostaw w firmie. Do zadań logistyka należy m.in. przyjmowanie zleceń spedycyjnych, wybór odpowiedniego środka transportu i przewoźnika (transport własny firmy oraz przewoźnicy zewnętrzni), zaplanowanie tras, przygotowanie przesyłki i sporządzenie dokumentacji przewozowej, planowanie czasu pracy kierowców, rozliczanie i ewidencjonowanie dokumentów magazynowych i finansowych, nadanie przesyłki, nierzadko odprawa celna, odbiór przesyłki, współpraca z pozostałymi działami firmy oraz zapewnienie poprawnej współpracy z klientami. Logistyk powinien posiadać solidną wiedzę fachową, wykształcenie wyższe (najlepiej kierunkowe), znać przynajmniej jeden język obcy, orientować się dobrze w przepisach prawa (szczególnie w ustawie o transporcie drogowym, ustawie o czasie pracy kierowców, prawie przewozowym i regułach handlowych INCOTERMS) oraz posiadać niezbędna wiedzę z zakresu ekonomii. Atrakcyjne wynagrodzenie, możliwości rozwoju i zdobywania nowych umiejętności na tym stanowisku sprawiają, że zawód ten cieszy się coraz większą popularnością.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry