Transport-Orders

Zlecenia transportowe w TIMOCOM krok po kroku

Znalazłeś idealnego partnera dla Twojego procesu transportowego?  W takim razie skorzystaj ze Zleceń Transportowych w TIMOCOM Marketplace, aby wygodnie i w pełni cyfrowo zarządzać realizacją zlecenia - niezależnie od tego, czy jesteś zleceniodawcą, czy zleceniobiorcą.

Numer zlecenia zapisywany jest automatycznie. Ponadto możesz domyślnie dołączać najważniejsze dokumenty, oszczędzając w ten sposób dużo czasu. Nie musisz też martwić się barierą językową. Wszystkie zlecenia transportowe są automatycznie tłumaczone na język użytkownika TIMOCOM.

Co więcej, zleceniobiorcy również mogą łatwo zarządzać wszystkimi zleceniami transportowymi lub przesyłać je do stron trzecich.

Jak wystawić zlecenie transportowe w TIMOCOM Marketplace?

Aby to zrobić, wystarczy kilka kroków:

1. Na stronie startowej TIMOCOM Marketplace wejdź w kafelek "Zlecenia Transportowe" i kliknij przycisk "Wystaw zlecenie". Możesz także utworzyć je bezpośrednio z wystawionej przez siebie oferty ładunku - w tym celu otwórz ofertę i kliknij przycisk w prawym dolnym rogu.

2. Dane Twojej firmy zostaną uzupełnione automatycznie. Możesz zmienić osobę kontaktową, wybierając odpowiednie nazwisko z listy.

3. Czy Twój zleceniobiorca jest klientem TIMOCOM?

a) TAK - wpisz jego TIMOCOM ID, a system uzupełni niezbędne dane.

b) NIE - podaj jego dane, obowiązkowo wypełniając pola oznaczone gwiazdką.

4. Jeżeli generujesz zlecenie bezpośrednio z oferty ładunku, jego numer doda się automatycznie. Jeśli tworzysz je osobno, uzupełnij numer zlecenia. Następnie dopasuj datę. Po prawej stronie możesz dodać wewnętrzne notatki, które nie będą widoczne dla Twojego zleceniobiorcy.

5. Określ miejsca załadunku i rozładunku. Możesz je wpisać ręcznie lub wybrać z mapy (za pomocą przycisku "zlokalizuj na mapie").

6. Uzupełnij informacje dodatkowe, takie jak typ pojazdu i termin płatności. Nie są obowiązkowe, jednak zwiększają transparentność, upraszczają komunikację, pomagają zapobiegać nieporozumieniom i unikać niedomówień.

7. Nie zapomnij o wpisaniu ceny za fracht we właściwej walucie. To pole jest obligatoryjne!

8. W razie potrzeby dodaj załączniki.

GOTOWE! Teraz możesz kliknąć "Wyślij", aby ostatecznie przydzielić zlecenie lub "Zapisz", by zachować je na później np. w celu uzupełnienia informacji.

Więcej informacji o Zleceniach Transportowych w TIMOCOM znajdziesz na naszej stronie produktowej:


Do góry