skip navigation

O TIMOCOM

Nasza misja:

Całe TIMOCOM łączy wspólna wizja przyszłości branży TSL. Jako eksperci w dziedzinie FreightTech wierzymy w świat bez wyzwań logistycznych. Dlatego naszą misją uczyniliśmy tworzenie inteligentnej, bezpiecznej i prostej logistyki. Dla naszych Klientów oznacza to, że swoim wyzwaniom w tym zakresie sprostają w sposób inteligentny, bezpieczny i prosty.

Historia naszego sukcesu

Brakujące rozwiązania cyfrowe są nie tylko naszym współczesnym bodźcem; były także powodem założenia firmy. W kwietniu 1997 roku spedytor Jens Thiermann poszukiwał ogólnoeuropejskiej platformy, która umożliwiałaby zawieranie zleceń transportowych. To, co znalazł, nie odpowiadało niestety ani jego wyobrażeniom, ani wymaganiom. Doszedł wtedy do wniosku, że sam stworzy takie narzędzie. W ten oto sposób powstała firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH i rozpoczęto prace nad stworzeniem własnej giełdy ładunków i wolnych pojazdów. Projekt ten realizowano wyłącznie wieczorami i w weekendy, poza normalną pracą zawodową. Od odważnego startu do dziś zyskał opinię jednego z najskuteczniejszych specjalistów średniej wielkości w dziedzinie IT i danych dla europejskiej branży logistycznej. W roku 2018 firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH zmieniła nazwę na TIMOCOM GmbH.

Nasza oferta

Jako prekursor i asystent sieci logistycznych oferujemy pierwszy System Smart Logistics, w którym codziennie zgłasza się i przetwarza do 800.000 międzynarodowych ofert ładunków i przestrzeni ładunkowych. Częścią Systemu jest także nasza neutralna sieć obejmująca ponad 45.000 sprawdzonych firm. Neutralność jest tutaj ważną zaletą, gdyż transakcje zawierane są bezpośrednio między partnerami umowy.

Jesteśmy wszechstronni

Z powodu naszej specjalizacji oraz międzynarodowego charakteru w naszej centrali firmowej w Erkrath niedaleko Düsseldorfu, oraz w przedstawicielstwach w Polsce, Czechach i na Węgrzech pracuje dziś ponad 500 pracowników 30 narodowości. Firmą zarządzają założyciel, Jens Thiermann i jego syn Tim Thiermann. W ten sposób na szczeblu zarządczym firmy rodzinnej łączą się wieloletnie doświadczenie i nowe perspektywy. Wspólnie mogą spojrzeć na wiele etapów, które zarówno spółka, jak i branża TSL mają za sobą i przed sobą.

TIMOCOM w liczbach

500+

pracownicy (łącznie)

30+

narodowość (pracownicy)

85,3

mln. euro obrotu

23

lat doświadczenia w IT

4

lokalizacje

45tyś +

międzynarodowych klientów

Dane z: 12/2020

TIMOCOM - Dane i fakty

Nazwa TIMOCOM Sp. z o.o.
Zarząd Jens Thiermann, Tim Thiermann
Pracownicy ponad 500 pracowników 30 narodowości.
Siedziba firmy Timocom Platz 1, DE-40699 Erkrath
Przedstawicielstwa Polska, Czechy, Węgry
Obrót 85,3 mln. euro (rok 2020)
Do góry