Wybierz szybką płatność i zoptymalizuj cash flow

Długie terminy płatności w logistyce zdarzają się często. Bieżące koszty i rachunki muszą być jednak opłacane w terminie. W dłuższej perspektywie może to doprowadzić do utraty płynności finansowej. Ale bez obaw! Jako klient TIMOCOM możesz skorzystać z faktoringu dla transportu od naszego partnera - firmy JITpay™.

Dzięki pełnemu faktoringowi masz gwarancję, że otrzymasz swoje pieniądze nawet w 24 h po transporcie. Nie martw się więcej nieopłaconymi fakturami. Wybierz płynność finansową i bezpieczeństwo.

Twoje korzyści:

Płynność finansowa

Otrzymuj pieniądze bezpośrednio od JITpay™ nawet w ciągu 24 godzin.

Brak przestojów

Podejmuj bez obaw nowe zlecenia transportowe i zoptymalizuj wykorzystanie swojej floty.

Międzynarodowy zasięg

Ogranicz ryzyko wystąpienia zaległych wierzytelności dla zleceń z ponad 29 krajów.

Oszczędność czasu

Przekaż zarządzanie należnościami do JITpay™ i nie trać czasu na wysyłanie monitów. Nasz partner zajmie się tym za Ciebie!

Niskie i transparentne koszty

Zarejestruj się bezpłatnie i korzystaj z przejrzystego modelu cenowego.

Większe bezpieczeństwo

Korzystaj z faktoringu dla transportu aż w 98% ofert ładunków i bez obaw podejmuj międzynarodowe zlecenia!

Ile kosztuje faktoring dla firm transportowych w TIMOCOM?

Koszt otrzymania przez zleceniobiorcę należności od JITpay™
zależy od terminu płatności zawartego w zleceniu transportowym:
 

Termin płatności

Opłata serwisowa – % od ceny frachtu

Wysokość opłaty dla przykładowej ceny frachtu 500 €/PLN

30 dni

2,99%

14,95 €/PLN

45 dni

3,49%

17,45 €/PLN

60 dni

3,99%

19,95 €/PLN

90 dni

4,99%

24,95 €/PLN


Jak mogę otrzymać płatność nawet w 24 godziny?

By móc korzystać z usługi jako klient TIMOCOM, musisz również zarejestrować się w JITpay™. W ofercie frachtu od razu widzisz, czy Twój partner biznesowy dopuszcza rozliczenie poprzez faktoring.

Tak to działa:

 1. znalazłeś odpowiednią ofertę frachtu i chcesz otrzymać pieniądze jak najszybciej po realizacji zlecenia?  Kliknij przycisk "Faktoring" znajdujący się przy ofercie ładunku.
 2. Zostaniesz przekierowany na zewnętrzną stronę naszego partnera JITpay™. Wszystkie niezbędne dane zostaną przeniesione automatycznie.
 3. Po zrealizowaniu transportu prześlij dowód dostawy poprzez centrum rozliczeniowe JITpay™.
 4. Zatwierdź sprzedaż wierzytelności i otrzymaj swoje pieniądze nawet w 24 godziny.

Nie jesteś jeszcze klientem TIMOCOM? Przetestuj teraz bezpłatnie

Najczęściej zadawane pytania na temat faktoringu w transporcie:

Faktoring to rozwiązanie dla firm, polegające na sprzedaży otwartej wierzytelności za zrealizowany transport w celu zabezpieczenia płynności finansowej. W tym przypadku pełne ryzyko kredytowe (ryzyko niewykonania zobowiązania przez dłużnika) ponosi instytucja finansująca (tutaj: JITpay™).

Firma świadcząca usługi faktoringu (tutaj: JITpay™) jest tzw. FAKTOREM, który kupuje otwartą wierzytelność wobec klienta, tzw. DŁUŻNIKA, od innej firmy (np. Ciebie), KREDYTORA. Kredytor otrzymuje swoje zaległe wierzytelności - z reguły w ciągu 24 godzin* - od faktora, który następnie egzekwuje ją od dłużnika.

* w dni robocze

Dzięki faktoringowi sprzedajesz swoje zaległe należności, czyli faktury dla klienta, firmie zewnętrznej i w zamian otrzymujesz natychmiastową wypłatę. Firma świadcząca usługi faktoringu (tutaj: JITpay™) przejmuje więc pełne ryzyko finansowe oraz cały proces zarządzania należnościami.

Faktoring jest przydatny, gdy konieczne jest szybkie otrzymanie zapłaty. Główne korzyści płynące z faktoringu to poprawa płynności finansowej firmy i optymalizacja cash flow. Ponadto dzięki JITpay™ uproszczone zostają procesy rozliczeniowe, a klient nie musi pilnować terminów płatności.

Koszt otrzymania przez zleceniobiorcę należności od JITpay™ w ciągu nawet 24 godzin zależy od terminu płatności zawartego w zleceniu transportowym. Opłata serwisowa jest naliczana tylko przy faktycznym korzystaniu z usługi. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów.

Termin płatności

Opłata serwisowa – % od ceny frachtu

Wysokość opłaty dla przykładowej ceny frachtu 500 €/PLN

30 dni

2,99%

14,95 €/PLN

45 dni

3,49%

17,45 €/PLN

60 dni

3,99%

19,95 €/PLN

90 dni

4,99%

24,95 €/PLN

 

By móc korzystać z usługi jako klient TIMOCOM, musisz również zarejestrować się w JITpay™. Dokonasz tego wygodnie za pośrednictwem TIMOCOM Marketplace. Po pozytywnym przejściu weryfikacji w JITpay™, możesz korzystać z usług faktoringu bezpośrednio poprzez TIMOCOM Marketplace. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna.

Po zakończeniu transportu możesz wygodnie przesłać potwierdzenie dostawy do JITpay™. Na tej podstawie  JITpay™ wystawia fakturę i wysyła ją do Twojego zleceniodawcy. JITpay™ nie pobiera dodatkowych opłat za usługę wystawienia faktury.

Płatność następuje nawet w ciągu 24 godzin* od złożenia faktury.

* w dni robocze

Aktualnie usługa faktoringu firmy JITpay dostępna jest dla firm transportowych (zleceniobiorców) z następujących krajów:

 • Niemcy
 • Republika Czeska
 • Polska
 • Niderlandy
 • Litwa
 • Łotwa
 • Słowacja
 • Słowenia

W przypadku faktoringu pełnego firma sprzedaje swoje roszczenia przeciwko klientowi firmie świadczącej usługi faktoringu i otrzymuje za to natychmiastową wypłatę. Firma faktoringowa przejmuje na siebie ryzyko finansowe i przejmuje zarządzanie należnościami (tak jest w przypadku JITpay). Z kolei w faktoringu niepełnym jest to tylko kwestia finansowania należności przez firmę faktoringową, ryzyko pozostaje po stronie klienta (czyli sprzedawcy należności).

Zleceniodawcy mogą posiadać siedzibę w większości krajów Europy. Wykluczeni są zleceniodawcy z takich krajów jak:

- Albania

- Andora

- Armenia

- Azerbejdżan

- Bośnia i Hercegowina

- Bułgaria

- Gruzja

- Kazachstan

- Kosowo

- Chorwacja

- Liechtenstein

- Maroko

- Mołdawia

- Monako

- Czarnogóra

- Macedonia Północna

- Norwegia

- Rosja

- Serbia

- Tunezja

- Ukraina

- Uzbekistan

- Białoruś

W przypadku pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z naszym partnerem - firmą JITpay™:

+48 71 339 28 84

support@jitpay.eu

Do góry