TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

ATP

ATP (Accord Relatif aux Transports Internationaux de Denrées Périssable et aux Engins Spéciaux a Utiliser pour ces Transports) to umowa sporządzona 1 września 1970r. w Genewie a dotycząca międzynarodowych przewozów łatwo psujących się produktów żywnościowych oraz specjalnych urządzeń stosowanych do takiego transportu. Konwencja ma na celu polepszenie warunków jakościowych szybko psujących się artykułów żywnościowych w czasie ich przewozu. Umowę ATP stosuje się do każdego przewozu: głęboko zamrożonych lub zamrożonych artykułów żywnościowych, wymienionych w załączniku 2 do umowy oraz artykułów żywnościowych wymienionych w załączniku 3 do umowy, nawet gdy nie są one głęboko zamrożone lub zamrożone, jeżeli miejsca za- i rozładunku towarów znajdują się w dwóch różnych państwach, a także jeżeli miejsce rozładunku znajduje się na terytorium jednej ze stron umowy. Do umowy przystąpiło 26 państw łącznie z Polską, która ratyfikowała ją w 1984r.
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.