Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

ATP

ATP (Accord Relatif aux Transports Internationaux de Denrées Périssable et aux Engins Spéciaux a Utiliser pour ces Transports) to umowa sporządzona 1 września 1970r. w Genewie a dotycząca międzynarodowych przewozów łatwo psujących się produktów żywnościowych oraz specjalnych urządzeń stosowanych do takiego transportu. Konwencja ma na celu polepszenie warunków jakościowych szybko psujących się artykułów żywnościowych w czasie ich przewozu. Umowę ATP stosuje się do każdego przewozu: głęboko zamrożonych lub zamrożonych artykułów żywnościowych, wymienionych w załączniku 2 do umowy oraz artykułów żywnościowych wymienionych w załączniku 3 do umowy, nawet gdy nie są one głęboko zamrożone lub zamrożone, jeżeli miejsca za- i rozładunku towarów znajdują się w dwóch różnych państwach, a także jeżeli miejsce rozładunku znajduje się na terytorium jednej ze stron umowy. Do umowy przystąpiło 26 państw łącznie z Polską, która ratyfikowała ją w 1984r.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry