Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

FTL (Full Truck Load)

Terminem FTL (Full Truck Load) oznacza się transport, podczas którego pojazd ciężarowy przewozi jeden ładunek i tym samym jest w pełni obciążony. Polski odpowiednik tego terminu to ładunek całopojazdowy lub kompletny.

Takie ładunki są pożądane nie tylko przez kierowców, ale także przez przedsiębiorstwa transportowe oraz zleceniodawców. Przedsiębiorstwo transportowe nie traci czasu na awizację, fakturowanie czy oczekiwanie w miejscach licznych załadunków i rozładunków. Kierowca również ma mniej pracy podczas załadunku i rozładunku oraz przy zabezpieczeniu towaru. Dla zleceniodawcy jest to z kolei najszybszy wariant transportu, przesłania lub zlecenia przesłania towaru bezpośrednio do odbiorcy, bez zbędnych przeładunków.

Przeciwieństwem FTL jest ładunek częściowy, zwany także LTL (Less Than Truckload). Pełen kontener będzie nazwany FCL (Full Container Load). Przy transporcie kolejowym mówi się o wagonie towarowym.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry