Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Przedsiębiorstwo transportowe

Jest to firma, która zawodowo zajmuje się transportem towarów. W tym celu musi posiadać niezbędne uprawnienia i potwierdzające je dokumenty, np. zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika, licencję na międzynarodowy zarobkowy przewóz rzeczy, wykaz posiadanych pojazdów. Przedsiębiorstwa transportowe pozyskują ładunki bezpośrednio od firm produkcyjnych i handlowych, firm spedycyjnych lub dzięki giełdom transportowym.

Patrz również:

  • Spedycja

    Spedycja to działalność polegająca na zarobkowym organizowaniu transportu towarów na zlecenie klienta. Usługa transportowa nie jest wykonywana osobiście. W zależności od rodzaju przewozu towarów usługi transportowe są realizowane koleją, samochodem ciężarowym,

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry