Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Spedycja

Spedycja to działalność polegająca na zarobkowym organizowaniu transportu towarów na zlecenie klienta. Usługa transportowa nie jest wykonywana osobiście. W zależności od rodzaju przewozu towarów usługi transportowe są realizowane koleją, samochodem ciężarowym, statkiem morskim lub śródlądowym bądź też samolotem. W przypadku transportu za granicę wyróżnia się spedycję importową, spedycję eksportową oraz spedycję międzynarodową.

Patrz również:

  • Spedycja międzynarodowa

    W czasach globalizacji coraz ważniejszy staje się transport towarów na dalsze odległości. Spedycja międzynarodowa organizuje transport poza granicami państw z wszystkimi prawami i obowiązkami, tworząc połączenie pomiędzy zleceniodawcą i firmą przewozową.

  • Spedytor

    Spedytor jest handlowcem, który na mocy umowy spedycyjnej organizuje transport towarów za pośrednictwem przewoźnika. Może on występować w imieniu własnym albo w imieniu zleceniodawcy. Może również sam dokonać przewozu, jednak wówczas oprócz praw i obowiązków

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry