Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

LTL (Less Than Truck Load)

LTL (Less Than Truckload) to termin określający ładunek częściowy w pojeździe ciężarowym. Zazwyczaj, jeśli ciężarówka nie jest w pełni załadowana, dokonuje się konsolidacji dalszych ładunków częściowych, aby transport był opłacalny. Alternatywą dla przewozu ładunków częściowych jest ładunek zbiorowy.

Teoretycznie kilka częściowych załadunków może przynieść przewoźnikowi więcej pieniędzy niż pełne załadowanie o tej samej masie i objętości, jednak z drugiej strony przy każdym miejscu załadunku i rozładunku mogą wystąpić czasy oczekiwania, co możne znacznie opóźnić cały transport. W przypadku wyjątkowo pilnych terminów, może zdarzyć się, że ciężarówka pokona znaczną część trasy jedynie z częściowym załadunkiem.

Częściowy załadunek kontenera określany jest jako LCL („less than container load”).

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry