Leksykon transportowy

Logistyka

to zintegrowany proces planowania, realizowania i kontrolowania przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej informacji, w celu zaspokojenia wymagań klienta. Logistyka jest jednym z ważniejszych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem. Celem działań logistycznych jest dostarczenie właściwemu klientowi właściwych produktów, we właściwej ilości i kondycji, we właściwym czasie i po właściwych kosztach. Logistykę można podzielić na różne dziedziny - ze względu na zasięg oddziaływania np. logistyka wewnętrzna, mikrologistyka, makrologistyka, logistyka globalna oraz - ze względu na obszar zainteresowań np. logistyka zaopatrzenia, logistyka produkcji, logistyka dystrybucji, logistyka magazynowa, logistyka transportu (logistyka w transporcie zajmuje się planowaniem i optymalizacją przemieszczania ładunków).

Patrz również:

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Brakuje ważnych informacji. Aby rozpocząć proces pobierania, wszystkie pola muszą być wypełnione.

Prosimy o poprawne uzupełnienie zaznaczonych pól.

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych..

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej