Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Logistyka kontraktowa

to usługa logistyczna, która obejmuje szereg operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej wraz z usługami dodatkowymi. Najczęściej dotyczy centralnego magazynu klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych. Zaliczyć do niej można m.in.: wyładunek, dekonsolidację, kompletację, składowanie, sortowanie, magazynowanie, zabezpieczenie przesyłki, inwentaryzację, raportowanie, co-packing oraz przygotowanie do dystrybucji. Logistyka kontraktowa to także szereg usług dodatkowych takich jak: etykietowanie, foliowanie czy przygotowywanie zestawów promocyjnych. Model ten opiera się na współpracy pomiędzy producentami a usługodawcami logistycznymi i polega on na podziale funkcji pomiędzy stronami, kompleksowym zarządzaniu operacjami magazynowymi oraz długoterminowej kooperacji zarówno pod względem transportu, magazynowania towarów, ich konfekcjonowania, jak i dystrybucji w imieniu i na rzecz klienta.

Patrz również:

 • Rynek kontraktowy

  Rynek kontraktowy w branży TSL to część rynku obejmująca zawieranie długoterminowych umów (kontraktów) dotyczących najczęściej kompleksowych usług transportowych i logistycznych.

 • Logistyka

  to zintegrowany proces planowania, realizowania i kontrolowania przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej informacji, w celu zaspokojenia wymagań klienta. Logistyka jest jednym z ważniejszych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem.

 • Logistyka magazynowa

  to systematyczne, kompleksowe przechowywanie i zarządzanie towarami od przyjęcia ładunku, rozładunek, składowanie i kompletowanie w odpowiednio przygotowanych i strategicznie rozmieszczonych powierzchniach magazynowych (zarówno w dedykowanych lokalizacjach,

 • Centrum logistyczne

  Centrum logistyczne to obiekt wraz z organizacją, w którym realizowane są usługi logistyczne związane z przyjmowaniem, magazynowaniem , rozdziałem i wydawaniem towarów oraz usługi im towarzyszące, świadczone przez niezależne w stosunku do nadawcy lub

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry