skip navigation

Leksykon transportowy

Wpisy do leksykonu

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

LEZ (Low Emission Zone)

jest to strefa o niskiej emisji spalin, która występuje zazwyczaj w dużych zagranicznych miastach np. w Londynie. Dotyczy ona najczęściej pojazdów ciężarowych, autobusów, autokarów, dużych vanów i minibusów, które muszą spełniać wymagane w tej strefie normy emisji. Celem wprowadzania stref LEZ jest zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia powietrza szkodliwymi gazami i pyłami, poprzez ograniczenie lub wyeliminowaniu z ruchu kołowego pojazdów z silnikami spalinowymi przekraczającymi ustalony dla strefy poziom emisji (najbardziej zanieczyszczających środowisko naturalne). W przypadku, gdy pojazd nie spełnia standardów emisji zanieczyszczeń, konieczne jest uiszczenie opłaty dziennej za każdy dzień poruszania się w obszarze Strefy. W przypadku, gdy nie zostanie uiszczona stosowna opłata za wjazd, właściciel pojazdu może otrzymać grzywnę.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.

Rejestracja do newslettera

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry