Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

ETA (Estimated Time of Arrival)

ETA to skrót od Estimated Time of Arrival (eng. szacowany czas przybycia, przewidywany czas dotarcia do celu). Obliczanie ETA opiera się na aktualnych danych o prędkości pojazdu i sytuacji na drodze. W nowoczesnych pojazdach obliczeń ETA dokonują urządzenia nawigacyjne, które bazują na sygnale GPS. Ich wyniki zwykle są bardzo dokładne, przy czym zawsze mogą wystąpić nieprzewidziane zdarzenia, takie jak korki czy zamknięcia odcinków drogi np. z powodu wypadku. Udostępnianie danych ETA ułatwia komunikację pomiędzy uczestnikami łańcucha transportowego, ponieważ pozwala każdej ze stron na monitorowanie pozycji pojazdu z ładunkiem oraz optymalizację zarządzania rampą i oknami dostaw. 

Dokładny czas przybycia pojazdu z ładunkiem do celu to ATA (Actual Time of Arrival).

W logistyce wykorzystywane są także szacowane czasy ETE (Estimated Time Enroute, czyli przewidywany czas w drodze) oraz ETD (Estimated bądź Expected Time of Departure, czyli planowany czas opuszczenia punktu przeładunkowego przez pojazd z ładunkiem).

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry