Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Bordero

Bordero (Bordereau) to dokument pomocniczy stosowany w transporcie drogowym i kolejowym, zawierający listę przewożonych towarów; często odwołujący się do załączonych kopii drogowego dokumentu przewozowego. Bordeo występuje przy organizacji przesyłek zbiorowych. Wystawiany jest przez spedytora nadawczego i przesyłany do spedytora odbiorczego, który na jego podstawie może dokonać rozformowania przesyłki i wysyłać poszczególne partie ładunkowe do finalnych odbiorców. Zawiera on także zestawienie ładunków tworzących daną przesyłkę zbiorczą oraz informacje na temat adresatów, nadawców, opisów produktów etc. Ponadto bordero może służyć jako dokument planistyczny dla dyspozytora.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry