Leksykon transportowy

Leksykon transportowy

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Międzynarodowe przewozy okazjonalne

to przewozy pomiędzy terytoriami co najmniej dwóch umawiających się stron, nie mieszczące się ani w definicji przewozów regularnych i przewozów regularnych specjalnych, ani w definicji przewozów wahadłowych. Przewozy okazjonalne mogą dotyczyć zarówno przewozów osób busami do 9 osób z kierowcą oraz przewozów autokarami i autobusami. Do międzynarodowych okazjonalnych przewozów drogowych pasażerów stosuje się umowę Interbus. W przewozach okazjonalnych pojazdy kursują bez ustalonego rozkładu. W przypadku transportu drogowego, który odbywa się przy wykorzystaniu pojazdów o liczbie miejsc do 9 (łącznie z kierowcą) nie jest wymagane posiadanie licencji, korzystanie z tachografu, ani uiszczanie opłat elektronicznych. Okazjonalny międzynarodowy przewóz osób autokarami i autobusami wymaga posiadania licencji wspólnotowej. Wykonywanie przewozów okazjonalnych w międzynarodowym transporcie drogowym wykraczających poza obszar państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) wymaga zezwolenia wydanego przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Brakuje ważnych informacji. Aby rozpocząć proces pobierania, wszystkie pola muszą być wypełnione.

Prosimy o poprawne uzupełnienie zaznaczonych pól.

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych..

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej