skip navigation

Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Międzynarodowe przewozy okazjonalne

to przewozy pomiędzy terytoriami co najmniej dwóch umawiających się stron, niemieszczące się ani w definicji przewozów regularnych i przewozów regularnych specjalnych, ani w definicji przewozów wahadłowych. Mogą dotyczyć transportu osób zarówno busami do 9 osób z kierowcą, jak i autokarami oraz autobusami. Pojazdy te kursują bez ustalonego rozkładu. Do międzynarodowych okazjonalnych przewozów drogowych pasażerów stosuje się umowę Interbus. W przypadku transportu drogowego, który odbywa się przy wykorzystaniu pojazdów o liczbie miejsc do 9 (łącznie z kierowcą) nie jest wymagane posiadanie licencji, korzystanie z tachografu ani uiszczanie opłat elektronicznych. Okazjonalny międzynarodowy przewóz osób autokarami i autobusami wymaga posiadania licencji wspólnotowej, a jeśli jest on wykonywany poza obszarem państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), wymaga zezwolenia wydanego przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.

Rejestracja do newslettera

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry