Leksykon transportowy

Leksykon transportowy

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Dystrybucja

Dystrybucja (por. łac. distributio = rozkład) to wszystkie procesy, które przebiegają w kanale sprzedaży między producentem, sprzedawcami oraz konsumentami. Dystrybucja obejmuje czynności związane z pokonywaniem różnic przestrzennych, czasowych, ilościowych i asortymentowych. Funkcje dystrybucji dzieli się na koordynacyjną (polega na zbieraniu i przekazywaniu producentom informacji o popycie oraz zawieraniu transakcji kupna-sprzedaży) oraz organizacyjną (związana jest z już istniejącym produktem i obejmuje wszystkie niezbędne procesy w celu dostosowania podaży i popytu). Rodzaje dystrybucji – intensywna (oferowanie produktu w jak największej liczbie punktów sprzedaży), selektywna (oferowanie produktu w ograniczonej liczbie miejsc) i wyłączna (sprzedaż na określonym terenie prowadzona jest przez jednego sprzedawcę; w odniesieniu do produktów, które są rzadko nabywane przez klientów).

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Brakuje ważnych informacji. Aby rozpocząć proces pobierania, wszystkie pola muszą być wypełnione.

Prosimy o poprawne uzupełnienie zaznaczonych pól.

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Poprzez przesłanie formularza rejestracyjnego (zarejestruj teraz), wyrażacie Państwo zgodę na naszą politykę prywatności.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej