29.10.2013

Współpraca TimoCom z LOSTnFOUND ułatwia codzienną pracę spedytorów

Efektywne zarządzanie flotą poprzez interfejs do giełdy transportowej

(1)

Dziś nie można już wyobrazić sobie codziennej pracy bez giełd transportowych online i systemów telematycznych, które wyraźnie zwiększają wydajność ekonomiczną przedsiębiorstwa oraz transparentność i bezpieczeństwo przewozów. Teraz, dzięki wprowadzonemu przez TimoCom TC eMap® , pierwszy raz na rynku dostępne jest rozwiązanie trackingowe połączone bezpośrednio z giełdą ładunków. Aktualnie program skupia już ponad 22 wiodących dostawców telematycznych. Jednym z nich jest specjalista w dziedzinie telematyki - LOSTnFOUND. O zaletach tej współpracy mogło się przekonać przedsiębiorstwo spedycyjne Hermann Cleff już podczas okresu testowania.

Recepta na chaos

Pilnie potrzebny ładunek powrotny. Klient dzwoni w ostatniej sekundzie i chce wiedzieć, gdzie w tej chwili znajduje się jego towar. Kierowca jest jednak "czasowo niedostępny", stoi gdzieś w tunelu i nie ma zasięgu. Na domiar złego kubek z kawą przewraca się wprost na klawiaturę. Kompletny chaos, który był znany także dysponentom firmy Hermann Cleff Spedition GmbH z Mülheim nad Ruhr. Z tą tylko różnicą, że dziś doskonale wiedzą jak można go skutecznie uniknąć. Już od ponad 12 lat przedsiębiorstwo korzysta z giełdy ofert transportowych TC Truck&Cargo®. Pozwala im ona w pełni wykorzystać flotę swoich 50 pojazdów. W zarządzaniu flotą pomaga im również system telematyczny LOSTnFOUND. „LOSTnFOUND zaskoczył nas przystępną ceną i łatwością obsługi. Chcemy zaproponować naszym klientom maksymalną transparentność w procesie przewozu ich towarów, a także umożliwić sobie najlepszą organizację pracy", mówi Joaquin Ruiz, pełnomocnik handlowy firmy Hermann Cleff Spedition.

 

Wyraźna przewaga dzięki transparentności

Hermann Cleff jako jeden z pierwszych klientów TimoCom oraz użytkownik systemu telematycznego LOSTnFOUND, testował nowy TC eMap®  jeszcze przed jego oficjalną premierą. „Nasi dysponenci muszą teraz logować się już tylko do TimoCom, gdyż nasz dostawca telematyczny LOSTnFOUND jest połączony bezpośrednio z TC eMap® . Wprowadzenie pojazdów odbywa się za pomocą tylko kilku kliknięć. Następnie potwierdza się ręcznie, dla jakiego zleceniodawcy i w jakim przedziale czasowym pozycja naszego pojazdu może być dla niego widoczna “, relacjonuje Joaquin Ruiz. Firma Spedition Hermann Cleff korzysta z zalet TC eMap® również podczas wprowadzania swoich ofert: „Już przy dodawaniu naszych powierzchni ładunkowych do giełdy TC Truck&Cargo® pokazujemy, że będą one udostępnione do trackingu na czas trwania zlecenia. To spotyka się z uznaniem potencjalnych zleceniodawców. Bazując na własnym doświadczeniu, możemy zdecydowanie polecić połączenie obu partnerów, LOSTnFOUND i TimoCom, w codziennej działalności spedycyjnej."

Pobierz informację prasową
Do góry