03.10.2014

TimoCom i ZMPD – silni partnerzy nadal razem

TimoCom wciąż gwarantuje preferencyjne warunki umowy członkom zrzeszenia

(2)

Düsseldorf, 2014-10-03:  Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce i administrator wiodącej w Europie giełdy transportowej - firma TimoCom, przedłużyli o kolejne dwa lata wzajemną współpracę. Dwaj branżowi giganci kontynuują sojusz zawarty w 2009 roku, dzięki któremu korzyści odnoszą przede wszystkim członkowie największego stowarzyszenia transportowego w Polsce.

 

Dzięki wykorzystaniu narzędzi oferowanych przez TimoCom, prawie 5 000 przewoźników skupionych w Zrzeszeniu, może odnieść wiele wymiernych korzyści. „Bez wątpienia rozwiązania te dają możliwość bardziej efektywnego zarządzania flotą pojazdów, przez dostęp do ogromnej liczby ofert ładunków we wszystkich częściach Europy” - dostrzega Andrzej Lenkiewicz, Dyrektor Sekcji Serwisowej ZMPD. „Prowadzi to do zmniejszania ilości przestojów i tak zwanych pustych kilometrów, czyli pozwala na oszczędzanie czasu i pieniędzy przewoźników”, kontynuuje. Do dyspozycji klientów codziennie jest do 450 000 aktualnych, międzynarodowych ofert ładunków i wolnych pojazdów, pochodzących bezpośrednio od 100 000 sprawdzonych użytkowników z 44 krajów. Dostęp do giełdy obejmuje również dodatkowe narzędzia w postaci europejskiego indeksu firm transportowych TC Profile® oraz wydajnego programu kalkulacyjno- trackingowego TC eMap®, który łączy wszystkie powszechnie stosowane systemy telematyczne na jednej mapie. Jako klienci TimoCom przewoźnicy mogą także całkowicie bezpłatnie składać swoje oferty na platformie przetargowej TC eBid® i zyskać pewność planowania dzięki stałym zleceniom transportowym.

 

Użytkując platformy TimoCom członkowie ZMPD mogą zatem jeszcze lepiej i szybciej wykorzystywać swój potencjał na mocno konkurencyjnym, europejskim rynku transportowym. Mogą sobie zapewnić przy tym możliwie największe bezpieczeństwo, dzięki przygotowanemu przez operatora giełdy pakietowi TimoCom Secure, który pomaga w minimalizowaniu ryzyka napotkania nieuczciwego partnera.

 

Zadowoleni z dotychczasowych działań, wieloletni partnerzy, postanowili dalej razem tworzyć przyszłość branży TSL i nadal intensywnie się rozwijać. „Ścisła współpraca ZMPD i TimoCom trwa od ponad 5 lat. TimoCom aktywnie uczestniczy w życiu ZMPD, jest obecny na wielu spotkaniach naszej organizacji, w czasie których nawiązuje kontakty z członkami ZMPD. Pozytywne skutki odczuwają obydwie strony, bowiem przewoźnicy mają możliwość lepszego poznania produktów, a z drugiej strony ich opinie i uwagi przyczyniają się do stałego ulepszania oferowanych rozwiązań. Z wyników tej współpracy jesteśmy bardzo zadowoleni, stąd wola przedłużenia jej na kolejne lata” podkreśla Lenkiewicz.

Specjalna oferta TimoCom dla członków ZMPD nadal trwa. Umowa partnerska pozwala firmom zrzeszonym w ZMPD korzystać z preferencyjnych warunków dostępu do programu, gwarantując im m.in. niższą opłatę aktywacyjną czy abonamentową. Zyskują oni zatem podwójnie. Po pierwsze zarabiają więcej, dzięki zoptymalizowaniu swojego biznesu transportowego, po drugie ponoszą z tego tytuły mniejsze koszty. Dotyczy to członków ZMPD, którzy są nowymi klientami TimoCom lub co najmniej trzy miesiące przed zawarciem umowy nimi nie byli.

Zdjęcie:© FotolEdhar

O ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych działa już ponad 55 lat. Jest to największe polskie stowarzyszenie w branży transportu drogowego, które skupia prawie 5 000 podmiotów gospodarczych, zajmujących się międzynarodowym transportem drogowym.

Podstawowym celem Zrzeszenia jest udzielanie pomocy i przekazywanie informacji członkom ZMPD w sprawach dotyczących działalności przewozowej na terenie Europy i Azji oraz reprezentowanie ich interesów na zewnątrz, wobec organów państwowych, organizacji krajowych i międzynarodowych. Grupy ekspertów z ZMPD i związani z nim najwyższej klasy specjaliści stale współpracują z Ministerstwem Infrastruktury oraz innymi resortami, aktywnie uczestniczą w pracach legislacyjnych oraz współpracują z parlamentarzystami polskimi i europejskimi i konsekwentnie dążą do zmiany polskiego ustawodawstwa. ZMPD jest także upoważnione przez polski rząd do wydawania w Polsce karnetów TIR oraz gwarantowania przewozów w procedurze TIR. Stowarzyszenie również aktywnie działa w IRU i prowadzi wszechstronną działalność szkoleniową dla przewoźników, kierowców i spedytorów. ZMPD jest aktywnym członkiem Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego – IRU; w obecnym składzie w Prezydium IRU jest dwóch członków Zarządu ZMPD.

 

Pobierz informację prasową
Do góry