24.01.2018

Platforma transportowa TimoCom współpracuje z UTA

(3)

Specjalista IT wspólnie z UTA zintegrował sieć stacji benzynowych z punktami POI w swoim rozwiązaniu trackingowym 

  • - Wiodąca w Europie platforma transportowa rozszerza nowe cyfrowe aplikacje
  • - Planowanie trasy z 44.000 załączonymi stacjami benzynowymi w Europie
  • - Postoje na stacjach benzynowych dla 2,6 mln tras 

 

 

Erkrath, 24 stycznia 2018  Z TimoCom możesz teraz również planować postoje na tankowanie na trasach transportowych.

Poprzez współpracę z serwisem i oferentem kart paliwowych UNION TANK Eckstein (UTA) Kleinostheim, wiodąca platforma transportowa w Europie rozszerza swoją ofertę usług cyfrowych.

Do mobilnej sieci UTA podłączonych jest obecnie 44.000 stacji benzynowych z całej Europy, na których kierowcy ciężarówek z kartą UTA mogą nie tylko płacić bezgotówkowo ale również korzystać z dodatkowych usług zaopatrzenia podczas podróży. Te będą automatycznie wyświetlane jako ważne POI przy planowaniu tras z TimoCom.  "Oferujemy zatem naszym klientom możliwość planowania swoich tras jeszcze efektywniej oraz wygodniej", powiedział rzecznik TimoCom Gunnar Gburek.

Poprzez moduł kalkulacyjno- trackingowy TC eMap® dostęp do rozszerzonej oferty posiada obecnie więcej niż 120.000 użytkowników TimoCom.

 

Wskazuje planowanie trasy tam, gdzie znajdują się stacje benzynowe, do których podłączona jest sieć UTA. Około 2,6 mln tras miesięcznie jest kalkulowanych poprzez TC eMap®.

Kierowcy ciężarówek, którzy organizują trasy poprzez platformę transportową TimoCom użytkując smartphone albo tablet, mogą jednym kliknięciem na logo UTA znajdujące się na elektronicznej karcie, pobierać w każdym czasie informacje bez instalowania dodatkowych aplikacji lub oprogramowań. W ten sposób mobilne urządzenia dostarczają kierowcy między innymi informacje o godzinach otwarcia, strzeżonych parkingach, terminalu maut, dystrybutorach paliwa oraz dostępnych rodzajach paliw. Już tylko w samych Niemczech podłączonych jest do sieci UTA 12.000 stacji benzynowych.

"Jako usługodawcy świadczący usługi mobilne musimy być do dyspozycji tam gdzie są nasi klienci, z tego powodu idealnym do tego partnerem jest TimoCom jako największa platforma transportowa w Europie", twierdzi Volker Huber, dyrektor generalny w UTA.

Pobierz informację prasową
Do góry