27.05.2014

Pierwszy jubileusz TC eMap®

Sprawdzamy jak program oceniają jego użytkownicy

TC eMap® już od roku zwiększa transparentność przewozów w całej Europie. Program, jako jedyny na rynku, umożliwia monitorowanie w jednym miejscu pozycji pojazdów wyposażonych w różne systemy telematyczne. Dodatkowo, każdy przewoźnik ma dzięki niemu możliwość tymczasowego udostępnienia swojemu kontrahentowi widoku na pozycję konkretnego pojazdu, przewożącego jego towar. TC eMap® powstał w odpowiedzi na potrzeby klientów TimoCom. Jako narzędzie pracy spedytorów, przewoźników i nadawców ładunków, pomaga tworzyć silną przestrzeń nowoczesnego rynku TSL. Co o pracy z oprogramowaniem mówią jego użytkownicy?


W jaki sposób TC eMap® zmienił Państwa pracę?


Dzięki TC eMap® przyspieszyliśmy proces podejmowania decyzji o podjęciu ładunku. Program umożliwia sprawdzenie aktualnej sytuacji drogowej, co pozwala nam na rzeczywiste oszacowanie czasu dojazdu naszych pojazdów. Teraz, gdy tymczasowo udostępniamy naszym kontrahentom widok na nadajniki GPS, nasza współpraca zmieniła się na lepsze. TC eMap® pozwolił nam podnieść jakość świadczonych przez nas usług. (Grzegorz Redlicki - Współwłaściciel w firmie RS Trans Transport i Spedycja Międzynarodowa Justyna Redlicka, Grzegorz Redlicki)


Dotychczas rozpoczynaliśmy każdy dzień od sprawdzenia gdzie znajdują się samochody. Następnie przekazywaliśmy te informacje klientom. Przy flocie ok. 230 pojazdów poświęcaliśmy na to bardzo dużo czasu. Obecnie każdemu zleceniodawcy, który jest klientem TimoCom, udostępniamy samodzielną możliwość śledzenia pozycji ciężarówki z jego towarem. Dzięki temu w każdej chwili mają oni dostęp do precyzyjnych informacji o pozycji auta, mogą także sprawdzić czy kierowca stoi w korku i czy jakiś odcinek drogi jest faktycznie zamknięty (sygnalizowane jest to odpowiednimi kolorami na mapie). TC eMap® wprowadził w naszą pracę wiele spokoju. (Łukasz Oleksy - Dyspozytor ds. transportu międzynarodowego w firmie SM Logistic sp. z o.o.)

Jakie korzyści przyniosło Państwu użytkowanie mapy TimoCom?

Program przede wszystkim pozwolił nam podnieść jakość świadczonych usług poprzez udostępnianie kontrahentom bieżącej pozycji pojazdów z ich towarem. (Grzegorz Redlicki - Współwłaściciel w firmie RS Trans Transport i Spedycja Międzynarodowa Justyna Redlicka, Grzegorz Redlicki)


Najważniejszą korzyścią jest oszczędność czasu. Pozycję samochodu sprawdzamy teraz niejako “przy okazji”, tzn. podczas planowania kolejnych tras przy użyciu modułu kalkulacyjnego TC eMap®. Po wytyczeniu optymalnej trasy można sprawdzić jednym kliknięciem czy kierowca trzyma się poleceń swojego dyspozytora. Dotychczas musiałem używać 2 osobnych programów. Poza tym za każdym razem, gdy informuję klienta, że sam, w dowolnej chwili może sprawdzić gdzie jest jego ładunek, robi to na nim ogromne wrażenie. (Łukasz Oleksy - Dyspozytor ds. transportu międzynarodowego w firmie SM Logistic sp. z o.o.)


Jak na zarządzanie firmą wpływa możliwość bieżącego monitorowania pozycji ciężarówki z Państwa towarem?


W obecnej chwili trudno sobie wyobrazić jak to było kiedyś, bez giełdy, bez GPS, bez monitoringu. Obecnie mamy możliwość w każdej chwili sprawdzenia na jakim etapie znajduje się transport, możliwość monitorowania całego transportu począwszy od załadunku po rozładunek.  Dzięki temu nasi klienci dostają to, czego oczekują: rzetelność, terminowość i aktualne informacje. (Maria Zofia Mulewska - Właścicielka w firmie Sped-Service Maria Zofia Mulewska)


Kompatybilność różnych systemów GPS z TC eMap® znacząco ułatwia kontrolę nad flotą pojazdów w dyspozycji. Dla nas świetnym rozwiązaniem jest możliwość jednoczesnego podglądu kilkusetpojazdowej floty, pomimo faktu, że nasi przewoźnicy stosują różne systemy nawigacji. Poza tym wszystkim znacząco wzrosła u nas liczba zapytań od firm przewożących ładunki o podwyższonej wartości. (Krzysztof Nowosielski - Manager Spedycji Adar sp. z o.o.)


Jakie korzyści wynikają z użytkowania TC eMap®?


Mając do dyspozycji usługi w TimoCom oszczędzamy czas. Mamy już sprawdzone usługi, z których korzystamy wiele lat – dokładnie 12-ście, dlatego wypróbowujemy też nowości, z których każda rozwijająca się firma otwarta na rynek powinna korzystać. Dla nas ważny jest klient i opinia, którą może wystawić po wykonanej usłudze. TC eMap® jest innowacją, która poprawia działanie naszej firmy. (Maria Zofia Mulewska - Właścicielka w firmie Sped-Service Maria Zofia Mulewska)

Dzięki TC eMap® znaleźliśmy nowe trasy przerzutowe oraz odciążyliśmy nasz Dział Koordynacji, który do tej pory poświęcał sporo czasu na kontakt z klientami i podawanie aktualnej pozycji auta. Teraz klienci dokonują tego samodzielnie, a my zaoszczędziliśmy przede wszystkim na zatrudnieniu nowych pracowników. Pomimo rozwoju naszej floty, wciąż pracujemy w tym samym składzie, gdyż zmalała ilość pracy przy obsłudze aut. (Krzysztof Nowosielski - Manager Spedycji Adar sp. z o.o.)


TC eMap® w ciągu roku zgromadził prawie 90 dostawców telematycznych i kilkadziesiąt tysięcy pojazdów w całej Europie. W sferze bezpieczeństwa ładunków trwa więc rewolucja innowacyjności, która daje korzyści obu stronom: przewoźnicy, oferując swoim kontrahentom możliwość monitorowania aktualnej pozycji pojazdów z ich towarem, stają się bardziej konkurencyjni. Tymczasem nadawcy nie muszą już wykonywać czasochłonnych połączeń telefonicznych, mających na celu uzyskanie informacji o lokalizacji ich ładunków lub też przełączać się między systemami różnych dostawców telematycznych.

Pobierz informację prasową
Do góry