08.07.2013

Odmieniony TC eMap® pomaga przewoźnikom budować przewagę konkurencyjną

(2)

Od kilku tygodni klienci platform oferowanych przez firmę TimoCom mogą bezpłatnie korzystać z zupełnie nowej mapy, która wzbogacona została o funkcję monitorowania pojazdów. Innowacyjny TC eMap® w znakomity sposób udoskonala działanie dotychczasowych produktów firmy: wiodącej na europejskim rynku giełdy ofert transportowych TC Truck&Cargo®, platformy przetargowej TC eBid® oraz giełdy powierzchni magazynowych.

Dotychczasowy moduł kalkulacyjny TimoCom został uzupełniony o całkowicie nowe możliwości. Użytkownicy mogą nadal, za pomocą jednego kliknięcia myszką, wizualizować daną trasę na mapie, jednak od teraz jej planowanie i kalkulacja kosztów odbywa się w jeszcze prostszy sposób. Nowy TC eMap® pozwala bowiem m.in. na sprawdzanie natężenia ruchu na drogach w całej Europie, co sprawia, że jesteśmy w stanie przewidzieć wiele okoliczności. Jednak jej najważniejszym atutem jest innowacyjna funkcja trackingu, polegająca na połączeniu systemów wielu europejskich dostawców rozwiązań telematycznych w jednym miejscu. Bieżące monitorowanie pozycji wszystkich pojazdów na jednej, przejrzystej mapie nie było dotąd możliwe. Jest to więc kolejny, niezwykle istotny krok w rozwoju branży TSL.

Jak to działa?          

Do tej pory firmy transportowe używały różnych systemów telematycznych, a przedsiębiorstwa powierzające im ładunki musiały tracić sporo czasu na zdobywanie informacji o aktualnej pozycji pojazdu z ich towarem. Jeśli przewoźnik udostępniał swojemu zleceniodawcy możliwość monitorowania lokalizacji ciężarówek, posiadających różne nadajniki GPS, wymagało to od obu stron logowania się za każdym razem na innej platformie. Dla załadowców było to niezwykle uciążliwe.

Nowy TC eMap® skupia w jednym miejscu wszystkie, najczęściej stosowane, rozwiązania trackingowe. Zleceniodawcy nie muszą już zajmować się odnajdywaniem niezbędnych informacji na wielu platformach, czy czasochłonnym telefonowaniem do usługodawców. Od teraz potrzebne informacje znajdą na jednej mapie w TC eMap®. Jednak, aby było to możliwe, usługodawca transportowy musi udostępnić kontrahentowi podgląd na pozycję swojego pojazdu. Musi też wskazać przez jaki czas udostępnienie to powinno być aktywne.

 

Korzyści dla przewoźnika

Usługodawca transportowy, którego park samochodowy obsługiwany jest przez różne systemy telematyczne, ma możliwość zebrania poprzez TC eMap® informacji z tych wszystkich systemów i wyświetlenia ich na jednej mapie. Dodatkowo, przewoźnicy korzystający z nowego produktu TimoCom będą o krok przed innymi, bowiem już przy wprowadzaniu pojazdu do giełdy transportowej mogą zaznaczyć, że ich ciężarówki podlegają funkcji śledzenia. W branży transportowej bezpieczeństwo jest niezwykle istotne. Jeśli zleceniodawca ma do wyboru dwóch przewoźników, z których jeden posiada urządzenie monitorujące pojazd, a drugi nie, to najczęściej wybrany zostanie właśnie ten pierwszy. Wdrożona opcja jest zatem idealną podstawą do budowania godnej zaufania współpracy. Poza tym pozwala tworzyć, tak ważną obecnie, przewagę konkurencyjną. Umożliwiając kontrahentowi śledzenie ładunku, przedsiębiorca daje mu silny argument do tego, by wybrał właśnie jego pojazd. Tworzenie udostępnienia jest niezwykle proste. Wystarczy wpisać do programu numer ID klienta w TimoCom, któremu zostanie powierzona, na określony czas, możliwość monitorowania pojazdu z ładunkiem.

Program nie ingeruje w niezależność. Przewoźnik sam decyduje o tym, jakiej firmie, kiedy i na jaki czas udziela udostępnienia. Może on wybrać spośród swoich pojazdów, posiadających nadajnik GPS ten, który wymaga monitorowania i udostępnić go konkretnemu zleceniodawcy. Nowa mapa nie archiwizuje żadnych danych. Kontrahent dostaje możliwość śledzenia jedynie aktualnej pozycji danego pojazdu. Tym samym, nie będzie zajmował czasu przewoźnika pytaniami o to, w jakim miejscu znajduje się jego towar, a przewoźnik nie musi się obawiać, że z systemu „wyciekną” dane, które nie powinny. Udostępnienie jest bezpieczne i pokazuje wyłącznie aktualne na dany moment położenie konkretnej ciężarówki.

 

Ile to kosztuje?

Obecnym klientom TimoCom opcja ta została włączona bezpłatnie. Przez cały okres wdrożeniowy mogą oni sprawdzać funkcjonalność nowej TC eMap® w swojej firmie. Wystarczy dokonać integracji ze swoim systemem telematycznym i zaimportować posiadane pojazdy.

Przedsiębiorstwa nie mające aktualnie umowy z TimoCom mogą otrzymać dostęp do nowoczesnego modułu kalkulacyjno-trackingowego w ramach okresu bezpłatnego testowania produktów firmy: giełdy TC Truck&Cargo® czy też platformy przetargowej TC eBid®. Jest to niezobowiązujący okres bezpłatnego korzystania z pełnej wersji oprogramowania, faza zapoznawania się z jego możliwościami. Dokonanie swoistego przeglądu rynku i włączenie się do gry poprzez wybór odpowiednich ofert oraz zamieszczanie swoich wolnych powierzchni ładunkowych, pozwala przewoźnikom przeanalizować obecną sytuację rynkową. Po 4 tygodniach, kiedy poznają już oni korzyści, jakie może przynieść użytkowanie platform, następuje moment ustalenia zryczałtowanej stawki miesięcznej za dostęp do giełdy.

Pobierz informację prasową
Do góry