26.11.2015

Messenger TimoCom jest już dostępny!

Duży krok dla TimoCom, milowym krokiem dla całej branży TSL.

(1)

Erkrath, 26.11.2015 - Wyobraźmy sobie typowe przedsiębiorstwo transportowo - logistyczne. Od razu przychodzi na myśl telefon, ołówek, notes i spedycyjna książka adresowa. Prawda? Ale to już przeszłość. Dostawca największej w Europie platformy transportowej pomyślał o czymś innym, a mianowicie o: klawiaturze, monitorze, myszce i oknie czatu. Czyli o czymś, co w znacznym stopniu nie tylko ułatwi codzienną pracę, ale przede wszystkim sprawi, że kontakty biznesowe będą bezpieczne i w pełni profesjonalne. Tak zrodził się Messenger TimoCom - narzędzie komunikacyjne dla całej branży transportowej. Nowa funkcja jest do dyspozycji wszystkich 100.000 użytkowników platformy bez dodatkowych kosztów i oferuje znacznie więcej możliwości niż tylko czat.

 

Lepsze negocjacje, szybsze zawieranie zleceń, długotrwałe archiwum


Dzięki wprowadzeniu tego narzędzia usprawniona zostanie wymiana informacji pomiędzy wszystkimi klientami TimoCom. Od teraz istnieje możliwość wybrania oferty z giełdy transportowej TC Truck&Cargo® i rozpoczęcia, za pomocą jednego kliknięcia, rozmowy bezpośrednio z jej oferentem. To znaczna oszczędność czasu. Jak tylko negocjacje zostaną zakończone i obie strony uzgodnią szczegóły umowy, można zapisać historię rozmowy (czatu) na dysku lokalnym jako PDF lub też ją wydrukować. Dokument ten będzie miał wartość dowodową. Ważne znaczenie ma również aspekt bezpieczeństwa: Inaczej niż przy ogólnie dostępnych czatach, klienci używający Messengera TimoCom mogą mieć pewność, że mają do czynienia ze sprawdzonym partnerem. Każdy nowy klient, zanim zacznie korzystać z platformy transportowej, jest bowiem dokładnie sprawdzany.

Dostawca usług IT z Erkrath, poza połączeniem czatu z ofertą, wykorzystał także funkcję czatu ogólnego i umożliwił prowadzenie oddzielnych konwersacji na tematy inne niż służbowe. "Dobre relacje z kontrahentami to podstawa sukcesu. A dzięki funkcji czatu ogólnego użytkownicy mogą w prosty sposób pozostać w kontakcie z wybranymi osobami. To najlepszy sposób na pielęgnowanie kontaktów biznesowych", mówi rzecznik prasowy TimoCom Marcel Frings. Dodatkową korzyść stanowi fakt, że użytkownicy platformy transportowej mogą wykorzystywać czat ogólny także jako narzędzie do komunikacji wewnątrz firmy, jeśli oczywiście wszyscy pracownicy posiadają dostęp do TimoCom.

Błyskawiczna odpowiedź na pojawiające się szanse biznesowe

W świecie transportowym szybka reakcja i natychmiastowa dostępność odgrywają bardzo ważną rolę. Dlatego z komunikatora można korzystać także za pośrednictwem różnych urządzeń mobilnych. W tym celu należy zalogować się poprzez aplikację barometru transportowego do swojego konta w TimoCom, a nastąpi automatyczna synchronizacja kontaktów i treści czatów. "Synchronizacja danych na wielu urządzeniach jest niezwykle istotna, ponieważ nasi użytkownicy korzystają z giełdy także mobilnie przede wszystkim po godzinach pracy. Wynika to z potrzeby zdobywania zleceń i uzgadniania terminów na kolejny dzień lub po prostu chęci zorientowania się w aktualnej sytuacji na rynku. Dzięki naszemu narzędziu użytkownicy mogą kontynuować rozpoczętą rozmowę nie tylko na komputerze stacjonarnym, ale również na tablecie czy smartfonie", wyjaśnia Marcel Frings.

Tak więc pierwsza wersja Messengera TimoCom zagościła właśnie w europejskiej branży transportowo-logistycznej, by jeszcze bardziej ułatwić pracę swoim klientom. Oznacza to, że społeczność składająca się ze 100.000 użytkowników TimoCom może wymieniać między sobą informacje niemal w każdej chwili.

Pobierz informację prasową
Do góry