skip navigation

Nowość: TimoCom TruckBan

Największa w Europie platforma transportowa oferuje bezpłatny portal o zakazach jazdy dla pojazdów ciężarowych.

Udostępnij na ...
22.02.2017

Erkrath, 22.02.2017 – Przepisy dotyczące zakazów dla pojazdów ciężarowych w Europie są bardzo złożone. W różnych krajach, na niektórych drogach i odcinkach autostrad, w ściśle określonym czasie obowiązują zakazy jazdy dla pojazdów ciężarowych. Zachowanie orientacji w tym temacie wydaje się więc praktycznie niemożliwe. By zmienić ten stan rzeczy, TimoCom opracował przejrzysty portal zawierający informacje o europejskich zakazach jazdy dla pojazdów ciężarowych, TimoCom TruckBan, który teraz dostępny jest w 14 językach.

Jeśli przyjrzymy się samodzielnie przepisom dotyczącym zakazów jazdy dla ciężarówek w Polsce, szybko stanie się jasne, jak specyficzny może być to temat. I tak na przykład w okresie letnim i w dni świąteczne, w godzinach od 8:00 do 22:00 po polskich drogach nie mogą poruszać się pojazdy o dmc powyżej 7,5 t jak i pojazdy ciężarowe z przyczepą. Jednak dla pojazdów transportujących niektóre towary obowiązują wyjątki. W Niemczech na przykład, w przypadku naruszenia zasad otrzymuje się grzywnę w wysokości 120€. Ponadto takie wykroczenie może obciążać również właściciela danego pojazdu, wtedy, jak przewiduje niemiecki urzędowy katalog grzywien, musi on zapłacić karę w wysokości 570€. Do tego dochodzi jeszcze uciążliwy zakaz jazdy w okresie letnim. Zgodnie z nim, w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia we wszystkie soboty w godzinach od 7:00 do 20:00, zakaz poruszania się po niektórych autostradach i drogach krajowych mają pojazdy ciężarowe o dmc powyżej 7,5 t jak i pojazdy ciężarowe z naczepą.

Koniec zamieszania
Biorąc pod uwagę fakt, że każdy z europejskich krajów posiada własne przepisy dotyczące zakazów jazdy dla pojazdów ciężarowych, trudno się we wszystkich zorientować. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy w okresie letnim, w szczególności w czasie urlopów, dochodzą jeszcze międzynarodowe zakazy jazdy. O tym właśnie pomyślał TimoCom, dostawca największej platformy transportowej w Europie i uruchomił bezpłatny portal „TimoCom TruckBan“ (www.truckban.info) zawierający informacje o zakazach jazdy dla pojazdów ciężarowych, obowiązujących we wszystkich europejskich krajach. Strona umożliwia osobom z sektora transportu i logistyki szybkie znalezienie informacji o zakazach jazdy występujących w danym kraju, zarówno w weekendy, wakacje jak i dni świąteczne. Ponadto portal dostępny jest w 14 językach. Wystarczy tylko podać interesujący nas kraj i opcjonalnie datę, a naszym oczom ukarzą się przejrzyście rozpisane, szczegółowe informacje. TimoCom TruckBan może być szczególnie interesujący dla dysponentów i kierowców ciężarówek. Tak więc portal może służyć jako narzędzie pomocne przy planowaniu trasy, a dzięki optymalizacji dla urządzeń mobilnych także jako przydatne źródło informacji dla wszystkich kierowców poruszających się po europejskich drogach. 

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej