19.07.2019

Co Smart APP Tracking ma wspólnego ze świeżymi pomidorami na Twoim stole?

Jak TBX Logistics usprawnił swoje działania dzięki integracji telematyki z TIMOCOM Smart APP Tracking

(3)

Kiedy ciężarówka wioząca świeże warzywa zepsuje się na trasie, dyspozytor dostaje zwykle białej gorączki. Zaczyna się cały szereg telefonów i pytań: gdzie jesteś, jak wygląda Twój samochód, to za trzecią stacją w lewo? Kolejne cenne minuty bezpowrotnie uciekają. Walka o to, żeby świeżo zebrane z pola pomidory dotarły na czas w idealnym stanie może zakończyć się przegraną… Ale czy musi?


Transport powinien być inteligentny, bezpieczny i możliwie prosty. Dzięki temu zyskują wszystkie podmioty łańcucha dostaw. Klienci TBX Logistics mają poczucie bezpieczeństwa, mogą lepiej planować działania związane z towarem, skraca się łańcuch komunikacyjny.


Być specjalistą
60% realizowanych przez nich transportów dotyczy warzyw i owoców. Wożą także mięso, mrożone pieczywo, wyroby mleczarskie, kosmetyki i farmaceutyki. Ich domeną jest transport chłodniczy, stanowi on 95% ich zleceń. „My naprawdę wiemy, jak przewozić produkty wrażliwe z krótkim terminem przydatności. Nie traktujemy transportu w temperaturze kontrolowanej, jako dodatek do biznesu. To jest nasza główna specjalizacja, tym się zajmujemy i mamy w tym doświadczenie” mówi Angelika Maćkowiak, dyrektor sprzedaży w TBX Logistics. 70% ich aktywności to transport międzynarodowy na terenie Europy Zachodniej, a pozostałe 30% to transport krajowy. Firma spogląda szeroko na biznes. Współpracuje nie tylko z klientami dopasowując usługę do ich potrzeb, ale również z przewoźnikami, ponieważ nie posiada własnej floty.


Zarządzanie w chaosie
Przedsiębiorstwo TBX Logistics zajmując się w przeważającej części transportowaniem warzyw i owoców poza innymi czynnikami jest w dużym stopniu zależne od… pogody. Zmienność potrzeb i dyspozycji klientów oraz konieczność optymalnego wykorzystania zasobów, którymi dysponuje firma wymaga od niej dużej sprawności. Z jednej strony firma musi zapewnić klientowi w możliwie krótkim czasie wysokiej jakości usługę, a z drugiej strony dbać o odpowiednie wykorzystanie floty podwykonawców. Jest to tym istotniejsze, że transport w temperaturze kontrolowanej jest szczególnie obciążony ryzykiem reklamacji, a obniżenie warunków przewozu jest ogromnym kłopotem dla wszystkich podmiotów łańcucha dostaw.


Wszystkie pojazdy na jednej mapie – integracja telematyki
Skupienie się na doskonaleniu systemu komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej w oparciu o rozwiązania IT skłoniło TBX Logistics do integracji systemów telematycznych swoich partnerów z Systemem Smart Logistics od TIMOCOM. Dzięki temu firma gromadzi na jednej mapie wszystkie pojazdy i monitoruje ich pozycje. Co więcej może udostępniać w kontrolowany sposób opcję monitorowania położenia pojazdów z ładunkiem swoim klientom. Dodatkowo System pozwala na wyszukiwanie ładunków właśnie w oparciu o dane GPS, ułatwiając pracę dyspozytorom.


Smart Safe Simple
Strategia TBX Logistics łączy się w wielu punktach z ideami jakimi kieruje się TIMOCOM. Transport powinien być inteligentny, bezpieczny i możliwie prosty. Dzięki temu zyskują wszystkie podmioty łańcucha dostaw. Klienci TBX Logistics mają poczucie bezpieczeństwa, mogą lepiej planować działania związane z towarem, skraca się łańcuch komunikacyjny. Zyskuje także TBX: „Klienci wiedzą, że pracują z firmą, która wkłada wiele trudu, żeby pomóc im wykonać lepszą usługę. Jako TBX jesteśmy lepiej postrzegani w oczach klientów, którzy nas poznali przez TIMOCOM. Posiadamy narzędzie gromadzące wszystkie samochody w jednym miejscu, niezależnie od stosowanych systemów telematycznych, przez co praca jest dużo szybsza. Co więcej w przypadku awarii widzimy, gdzie znajduje się uszkodzony samochód i pomoc może szybko dotrzeć na miejsce” komentuje Marcin Jeziorski. Dzięki temu delikatny i wrażliwy towar dostarczany jest sprawnie i na czas, a na stoły konsumentów mogą trafić świeże pomidory.


Pobierz informację prasową
Do góry