29.03.2017

BMEnet wyróżniło TimoCom w kategorii "Zakup usług transportowych"

Znak jakości BMEnet GmbH dla platformy transportowej

(2)

Erkrath, 29.03.2017– już drugi raz z rzędu platforma transportowa TimoCom została wyróżniona znakiem jakości w kategorii "Zakup usług transportowych" przez BMEnet, Zrzeszenie Gospodarki Materiałowej Zakupów i Logistyki e.V. (BME). Potwierdza to jej efektywność, intuicyjność oraz pomoc w orientacji na rynku.

Wspólne kreowanie przyszłości zakupu usług transportowych
Rozwijająca się cyfryzacja i coraz mniej przewidywalne zachowanie konsumentów zasadniczo zmieniają drogę zakupu usług transportowych. Oprócz stałych umów firmy coraz częściej potrzebują dodatkowych, elastycznych rozwiązań umożliwiających szybką, łatwą i bezpieczną reakcję na wahania rynku.

Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest aplikacja TimoCom, która poza codzienną liczbą ofert powierzchni ładunkowych na poziomie do 150.000 na rynku spot i siecią logistyczną obejmującą ponad 36.000 sprawdzonych firm z całej Europy, zapewnia efektywność, intuicyjność, a ponadto powoduje zwiększenie transparentności na rynku. "Otrzymane wyróżnienie utwierdza nas w przekonaniu, że podążamy we właściwym kierunku. Będziemy kontynuować dialog z przewoźnikami, spedytorami i załadowcami w temacie dotyczącym digitalizacji zakupu usług transportowych", wyjaśnia Gunnar Gburek, Company Spokesman firmy TimoCom i przedstawia konkretne plany na przyszłość: "W maju na targach transportu i logistyki w Monachium zaprezentujemy nową aplikację, która ułatwi wszystkim zaangażowanym stronom digitalizację procesów biznesowych".

Kryteria przyznania wyróżnienia
Znak jakości firmy BMEnet GmbH jest przyznawany zintegrowanym programom i platformom służącym do optymalizacji zakupów i zarządzania procesami logistycznymi. Do obszarów poddanych kontroli na platformie transportowej należą techniczne aspekty związane z wymianą danych i komunikacją. TimoCom punktuje tu licznymi interfejsami z dostawcami telematycznymi i systemami TMS klientów, jak również Messengerem TimoCom - narzędziem umożliwiającym nawiązanie powiązanego z ofertą czatu. Wielu przekonuje wysoki standard bezpieczeństwa jak również przyjazność aplikacji dla użytkownika.

Innym ważnym kryterium jest neutralność platformy transportowej. Według Zrzeszenia BME pomaga to kupującym ładunki zachowywać własne wytyczne zarządzania firmą. Ponadto komisja podkreśla praktyczne możliwości wyboru, funkcję filtrowania jak i wprowadzania, które umożliwiają planową i efektywną pracę. Podsumowując, platforma transportowa TimoCom to rozwiązanie win-win zarówno dla zleceniodawców z sektora produkcji i handlu, którzy pilnie potrzebują powierzchni ładunkowych, jak i dla firm transportowych, które szukają frachtów, by uniknąć pustych przebiegów.

Pobierz informację prasową
Do góry