21.10.2019

Blockchain – cud technologiczny dla logistyki i łańcucha dostaw? Live Talk w TIMOCOM

Sidsel Rytter Løschenkohl udziela odpowiedzi na pytania

(2)

We wrześniu dostawca usług IT przekonał prawdziwego eksperta w dziedzinie blockchain do wzięcia udziału w TIMOCOM Live Talk. Pani Sidsel Rytter Løschenkohl zdobyła doświadczenie zawodowe w laboratorium EMEA Blockchain Lab firmy Deloitte w Dublinie i stale styka się z tą technologią podczas realizacji swoich projektów dla banków i firm ubezpieczeniowych.„Kiedy zrozumiałam, na czym polega technologia blockchain, pomyślałam, że zmieni ona świat. I że ja muszę w tym uczestniczyć”.

TIMOCOM Live Talk we wrześniu zajmował się tematem technologii blockchain. Sidsel Rytter Løschenkohl, ekspert w dziedzinie blockchain, wyjaśnia, co kryje się za tą technologią i odpowiada na pytania dotyczące jej zastosowania w logistyce i łańcuchu dostaw. Jakie są zalety i wady tej technologii?

Co się za tym kryje?

Blockchain jest dziś trendem – hasłem, które często pojawia się w kontekście branży logistycznej i transportowej. O co w tym właściwie chodzi?


Sidsel Rytter Løschenkohl wyjaśnia, że „technologia blockchain jest w zasadzie anonimową siecią peer-to-peer, która umożliwia przechowywanie, zarządzanie oraz przekazywanie informacji”. Ten rodzaj sieci działa bez pośredników, tj. zaufanych stron trzecich. Każdy krok musi być zweryfikowany wspólnie przez wszystkich uczestników. Po zakończeniu danego kroku nie ma możliwości wprowadzania zmian ani manipulowania nim w jakikolwiek sposób. Technologia, która za tym stoi, gwarantuje wysoki stopień bezpieczeństwa i możliwości weryfikacji.

Termin „blockchain” pojawia się często w kontekście sektora finansowego. Jak to wygląda w odniesieniu do łańcucha dostaw?


Czy technologia sektora finansowego jest korzystna również dla logistyki i łańcucha dostaw?


Blockchain jest znany jako technologia kryjąca się za kryptowalutą bitcoin. Ta koncepcja może być stosowana również w logistyce i łańcuchu dostaw. W ramach łańcucha dostaw zawsze zależy nam przecież na możliwości weryfikacji i widoczności transportu, jak podkreśla Løschenkohl. Blockchain mógłby być tu wykorzystany, na przykład, do podpisywania umów lub sprawdzania pochodzenia produktu. Sidsel Rytter Løschenkohl zauważa, że w blockchain nie chodzi o „jedną obiecującą technologię”, która rozwiązuje wszystkie problemy, ale o taką, która może być przydatna w połączeniu z innymi technologiami. Specjalistka w dziedzinie blockchain wyjaśnia szczegółowo, jakie są wady i zalety tej technologii.


Cały wywiad na żywo z Sidsel Rytter Løschenkohl przeprowadzony w centrali TIMOCOM w Erkrath możesz obejrzeć 


IFrame


Życzymy przyjemnego oglądania!

Pobierz informację prasową
Do góry