30.07.2021

TIMOCOM otrzymuje certyfikat TÜV: „Zweryfikowany portal internetowy”

Raport z audytu potwierdza, że portal spełnia wymogi prawne stawiane informacyjnym serwisom internetowym

Znak jakości TÜV: Zweryfikowany portal internetowy dla firmy TIMOCOM

Erkrath, 06.07.2021 – TÜV Saarland przyznał firmie TIMOCOM znak jakości „Zweryfikowany portal internetowy” za nasz serwis online. Tym samym renomowana organizacja audytorska potwierdziła, że portal spełnia przewidziane w katalogu kontrolnym wymogi dotyczące ochrony danych klientów, przejrzystości, bezpieczeństwa informatycznego i wygody użytkowania.

„Certyfikat ‚Zweryfikowany portal internetowy’ wydany przez TÜV Saarland pokazuje, jak bardzo nam zależy na zaufaniu naszych klientów”- Sascha Grosskopf, Marketing Director firmy TIMOCOM.

„Certyfikat ‚Zweryfikowany portal internetowy’ wydany przez TÜV Saarland pokazuje, jak bardzo nam zależy na zaufaniu naszych klientów – mówi Sascha Grosskopf, Marketing Director w TIMOCOM - Nasza firma przechowuje dane wyłącznie na serwerach lustrzanych w UE, a więc w obszarze obowiązywania europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). W ten sposób zapewniamy bezpieczeństwo danych naszych klientów oraz pełną dostępność naszej oferty internetowej”.

Niezależnie od badania przeprowadzonego właśnie przez TÜV, w TIMOCOM regularnie wykonywane są audyty bezpieczeństwa systemów udostępnianych naszym klientom. „Bezpieczeństwo jest dla nas, jako firmy z sektora FreightTech, niezmiernie ważne” – mówi Frank Villiere, IT Security Manager firmy TIMOCOM - „Audyty zewnętrzne są stałym elementem naszej polityki. Przeprowadzamy je regularnie na wszystkich etapach cyklu życia naszego produktu”.

 

Znak jakości TÜV za przejrzystość i wiarygodność

Certyfikat „Zweryfikowany portal internetowy” jest dla konsumentów czytelnym znakiem jakości, który pomaga im w wyborze godnego zaufania portalu online. W ramach audytu w firmie TIMOCOM zweryfikowano m.in. kompletność i zrozumiałość informacji, przejrzystość prezentowanej oferty oraz proces rejestracji w Systemie Smart Logistics.

Serwis internetowy firmy TIMOCOM jest adresowany do przedsiębiorstw z branży transportowej i logistycznej oraz z sektora produkcji i handlu. Dostępne w nim aplikacje i usługi umożliwiają przewoźnikom, spedytorom i załadowcom cyfryzację własnych procesów transportowych.

Więcej informacji o certyfikacie jest dostępnych pod adresem: www.tuev-saar.de/SC44549.

Bliższe informacje o firmie TIMOCOM znajdziesz na stronie: https://www.timocom.pl/firma/o-nas.

Pobierz informację prasową
Do góry