Wszystkie nowości w jednym miejscu

Aktualności prasowe

23.01.2020

Kobieta za kierownicą ciężarówki, czyli jak zmienia się branża TSL?

Badania Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego potwierdzają, że systematycznie zwiększa się udział płci pięknej we wszystkich gałęziach gospodarki, w tym również w transporcie, pojmowanym szablonowo jako branża typowo męska.
Według danych CEPiK na dzień 31.12.2018 r., spośród wszystkich 21.362.310 czynnych praw jazdy i uprawnień do kierowania pojazdami 8.623.240 znajdowało się w rękach kobiet. Stanowi to 40,37% ogółu. Statystyki z poprzednich lat dowodzą, że przedstawicielek płci pięknej za kierownicą (i to nie tylko samochodów osobowych) jest coraz więcej.

Czytaj dalej >
21.01.2020

Transport chłodniczy – jak zapewnić sobie zlecenia przez cały rok?

Gdy kończy się sezon na chłodnie, firmom transportowym o tej specjalizacji zazwyczaj praca pali się w rękach. Jak znaleźć ładunki, których wtedy na rynku jak na lekarstwo? Stojące samochody to przecież rosnące koszty i brak zysku – istny koszmar! Jak się jednak okazuje są firmy, które potrafią poradzić sobie z takim problemem. I całe szczęście!

Czytaj dalej >
07.01.2020

Przepis na skuteczną i bezpieczną spedycję

Grudzień jest bardzo intensywnym czasem dla wielu sektorów gospodarki. Zakupowe szaleństwo związane z wyborem gwiazdkowych prezentów powoduje, że m.in. przedsiębiorcy trudniący się handlem i transportem muszą się zmierzyć ze wzmożonym ruchem. Wie o tym dobrze Hanna Cwojdzińska, komandytariusz spółki logistycznej FreeGo Logistic, zajmującej się importem, eksportem, kabotażem oraz transportem krajowym. Przekonuje, że doświadczony spedytor potrafi radzić sobie w trudnych sytuacjach i na bieżąco „gasić pożary”. Pomaga w tym kilka filarów, na których FreeGo Logistic konsekwentnie opiera swoją markę. Należą do nich: dbałość o bezpieczeństwo, odpowiedzialność, wszechstronność i efektywne zarządzanie czasem.

Czytaj dalej >

Aktualności branżowe

02.12.2019

Nie tylko towary, ale i zyski ukrywają się w magazynie

Wprawdzie do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze sześć tygodni, ale firmy związane z branżą sezonową przygotowują się już pełną parą… do Wielkanocy. Wkrótce magazyny w szybkim tempie zostaną zapełnione, a wolne powierzchnie magazynowe będą rzadkością; wydaje się, że w perspektywie krótko i średnioterminowej takowe praktycznie nie istnieją. Ponadto samo wyszukiwanie odpowiednich usługodawców może być niezwykle czasochłonne i kosztowne. Czy zatem aplikacja, która łączy oferentów powierzchni magazynowych i logistycznych z potencjalnymi klientami- w dodatku jednym kliknięciem - nie byłaby dobrym rozwiązaniem?

Czytaj dalej >

Najnowsze

Nagłówek Medium Data
Integracia z platformoą transportową TIMOCOM ikol.pl 20.08.2018
Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie Polska Truck & Business 22.06.2018
Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy Etransport.pl 18.06.2018
Nagłówek: Integracia z platformoą transportową TIMOCOM
Medium: ikol.pl
Data: 20.08.2018
Nagłówek: Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie
Medium: Polska Truck & Business
Data: 22.06.2018
Nagłówek: Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy
Medium: Etransport.pl
Data: 18.06.2018

Media

W naszej Mediatece znajdziesz również materiały graficzne wykorzystywane w artykułach TIMOCOM. Zdjęcia i dokumenty przechowujemy w czterech katalogach zatytułowanych: "Branża", "Akcje", "Firma" i "Platforma/Serwis". Możliwość filtrowania np. po kluczu językowym umożliwia intuicyjną obsługę naszej Mediateki.

Przejdź do Mediateki

Kontakt dla prasy:

TIMOCOM GmbH
Unternehmenskommunikation
Timocom Platz 1
DE-40699 Erkrath

+48 67 352 59 25

+48 67 352 59 44

rgronski@timocom.com

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej