Wszystkie nowości w jednym miejscu

Aktualności prasowe

Wzrost liczby ładunków od czerwca do sierpnia 2020
17.09.2020

Rośnie liczba frachtów na rynku transportowym

Wskaźniki makroekonomiczne opracowane przez Eurostat, GUS oraz prywatne podmioty pokazują, że gospodarka wszelkimi siłami próbuje podnieść się z kryzysu i odrobić straty spowodowane wiosennym lockdownem. Wygląda na to, że skutecznie: niemal wszystkie indeksy wskazują odbicie, które widoczne jest także w branży transportowej.

Czytaj dalej >
Nowe biuro TIMOCOM we Wrocławiu
11.09.2020

Przeprowadzka TIMOCOM do nowego biura we Wrocławiu

Długo oczekiwane przenosiny do docelowej siedziby firmy w sercu Dolnego Śląska stały się faktem. Od 1 września 2020 roku TIMOCOM sp. z o.o. zajmuje 13 piętro świeżo wybudowanego biurowca w nowo powstającym kompleksie Centrum Południe, zlokalizowanym przy ul. Powstańców Śląskich 15 we Wrocławiu, w bezpośrednim sąsiedztwie Sky Tower.

Czytaj dalej >
Udana kontynuacja działalności firmy Dal Ferro w okresie pandemii
02.09.2020

Czym jest skuteczna strategia działania na rynku transportowym?

Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na włoskiej gospodarce, w tym również na branży transportowej i logistycznej. Jednak włoskie przedsiębiorstwo transportowe Dal Ferro, dzięki swej kreatywności oraz wsparciu ze strony TIMOCOM, mimo wszystkich przeciwności znalazło sposób na kontynuowanie działalności i przezwyciężenie wielu codziennych problemów.

Czytaj dalej >

Aktualności branżowe

Księgowość reguluje zaległe rachunki
31.08.2020

Co robić w przypadku zaległych wierzytelności?

Zlecenie zostało dostarczone, a faktura wystawiona. Na koncie jednak wciąż nie ma wpłaty, a Ty czekasz na swoje pieniądze?

By usprawnić proces płatności, w 2011 roku wydano dyrektywę UE. W ten sposób w całej Europie uregulowany został sposób postępowania w przypadku zaległości finansowych.

Co można zrobić w przypadku braku płatności, kiedy należy zgłosić sprawę do firmy inkaso i kto ponosi koszty windykacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

 

Czytaj dalej >
Trzy wskazówki inkaso przy egzekwowaniu należności
18.08.2020

Egzekwowanie należności: co zrobić, gdy klient nie płaci?

Transport został zrealizowany, lecz na koncie firmowym nadal pusto... Masz prawo oczekiwać, że klient w ustalonym terminie zapłaci za dostarczenie towaru. Niemal każdy przedsiębiorca miał kiedyś do czynienia z kontrahentem, który zapłacił za usługi zbyt późno lub wcale. Jeśli termin płatności minął, możesz skontaktować się ze swoim prawnikiem. Jednak drogę sądową należy wybrać dopiero w sytuacji, gdy wszystkie inne możliwości zostaną wyczerpane. Poniżej przedstawiamy trzy wskazówki, jak postępować z zaległymi należnościami, by odzyskać pieniądze.

Czytaj dalej >
31.03.2020

„Okazuje się, że nasza elastyczność stanowi obecnie ważny czynnik bezpieczeństwa”

Erkrath, 16.03.2020 r. – Rozprzestrzenianie się koronawirusa okazuje się być ekstremalnym testem, który wpływa również na przemysł logistyczny. TIMOCOM już na wczesnym etapie podjął niezbędne środki ostrożności, które służą ochronie zdrowia swoich pracowników i zapewnieniu ich operatywności. Oznacza to, że TIMOCOM dokłada wszelkich starań, aby zapewnić stabilność i produktywność zarówno firmy TIMOCOM, jak i Systemu Smart Logistics, w tym giełdy ładunków.

Czytaj dalej >

Najnowsze

Nagłówek Medium Data
Integracja z platformą transportową TIMOCOM ikol.pl 20.08.2018
Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie Polska Truck & Business 22.06.2018
Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy Etransport.pl 18.06.2018
Nagłówek: Integracja z platformą transportową TIMOCOM
Medium: ikol.pl
Data: 20.08.2018
Nagłówek: Niemiecko-polskie forum w trzeciej odsłonie
Medium: Polska Truck & Business
Data: 22.06.2018
Nagłówek: Dziś możesz dowiedzieć się więcej o czasie pracy kierowcy
Medium: Etransport.pl
Data: 18.06.2018

Media

W naszej Mediatece znajdziesz również materiały graficzne wykorzystywane w artykułach TIMOCOM. Zdjęcia zostały podzielone na 6 kategorii: Business materials (dokumenty firmowe), Imagery (iInfografiki/ilustracje), Brochures (broszury/instrukcje), Logos (loga), Picture gallery (galeria zdjęć) i System/Services (System/Serwis). Możliwość filtrowania np. po kluczu językowym umożliwia intuicyjną obsługę naszej Mediateki.

Przejdź do Mediateki

Kontakt dla prasy:

TIMOCOM GmbH
Unternehmenskommunikation
Timocom Platz 1
DE-40699 Erkrath

+48 67 352 59 25

+48 67 352 59 44

rgronski@timocom.com

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej