skip navigation

Aktualności branżowe

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły na tematy związane z branżą logistyczną i transportową.
Trendy w transporcie i logistyce 2021
03.03.2021

Trendy w transporcie i logistyce, które warto mieć na uwadze w 2021 roku

W 2021 brytyjskie firmy działające w branży transportowej i logistycznej będą musiały przygotować się na wiele wyzwań ze względu na takie czynniki jak pandemia Covid-19, brexit, a także postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i szybki rozwój handlu elektronicznego. Jaki wpływ na przemysł będą miały powyższe elementy? Zbadajmy kilka najnowszych trendów w logistyce, które warto mieć na uwadze w bieżącym roku.

Czytaj dalej >
Digitalizacja jest przyszłością logistyki
17.02.2021

Sztuczna inteligencja i automatyzacja zapewniają przewagę konkurencyjną małym i dużym firmom

Kompleksowa sieć licznych partnerów w łańcuchu dostaw sprawia, że logistyka jest idealnym inkubatorem do podejmowania decyzji opartych na danych. Według badań przeprowadzonych przez firmę Roland Berger rosnąca analiza danych poprzez odpowiednie aplikacje do automatyzacji i sztuczną inteligencję zmieni kierunek rozwoju logistyki w najbliższych latach. Duże firmy z branży logistycznej i FreightTech już dziś opracowują rozwiązania zorientowane na dane w celu wykorzystania zalet automatyzacji i sztucznej inteligencji. Również mniejsi partnerzy logistyczni, przewoźnicy i spedytorzy mogą na tym skorzystać.

Czytaj dalej >
E-fakturowanie pozwala oszczędzić czas, miejsce i pieniądze
18.01.2021

E-faktury, czyli sposób na oszczędności i większą transparentność w biznesie

Umówmy się, że biurokracja to najmniej przyjemna część prowadzenia interesów. Przyjmowanie, wystawianie, podpisywanie, przesyłanie, porządkowanie i archiwizowanie setek dokumentów spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom, powoduje niepotrzebny stres i zabiera czas. Sposobem na znaczną redukcję nielubianej papierologii może być całkowita rezygnacja z tradycyjnej, papierowej formy wystawiania i otrzymywania faktur na rzecz tańszej i łatwiejszej w obsłudze dokumentacji elektronicznej.

Czytaj dalej >
Firmy logistyczne dążą do obniżenia emisji CO2
23.10.2020

Powiedz STOP pustym przebiegom

Coraz więcej przedsiębiorstw z sektora produkcji i handlu stawia sobie za cel obniżenie emisji CO2. To samo dotyczy logistyki. Tutaj unikanie pustych przebiegów poprzez krótkoterminowe zlecenia transportowe może zaoferować spedytorom i firmom transportowym znaczne oszczędności i jednocześnie ochronę środowiska naturalnego.

Czytaj dalej >
Kobieta sprawdza rachunki pod kątem zaległych wierzytelności.
04.10.2020

7 najczęściej zadawanych pytań dotyczących inkaso w branży logistycznej

Zlecenie zostało wykonane, a faktura wystawiona. Na koncie jednak wciąż nie ma wpłaty.

Jednym ze sposobów postępowania z niesolidnym płatnikiem jest wynajęcie firmy windykacyjnej. Wiąże się z tym jednak wiele niejasności.

W tym artykule odpowiadamy na siedem najczęściej zadawanych pytań, które pojawiają się przed zawarciem umowy:

Czytaj dalej >
Księgowość reguluje zaległe rachunki
31.08.2020

Co robić w przypadku zaległych wierzytelności?

Zlecenie zostało dostarczone, a faktura wystawiona. Na koncie jednak wciąż nie ma wpłaty, a Ty czekasz na swoje pieniądze?

By usprawnić proces płatności, w 2011 roku wydano dyrektywę UE. W ten sposób w całej Europie uregulowany został sposób postępowania w przypadku zaległości finansowych.

Co można zrobić w przypadku braku płatności, kiedy należy zgłosić sprawę do firmy inkaso i kto ponosi koszty windykacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

 

Czytaj dalej >
Trzy wskazówki inkaso przy egzekwowaniu należności
18.08.2020

Egzekwowanie należności: co zrobić, gdy klient nie płaci?

Transport został zrealizowany, lecz na koncie firmowym nadal pusto... Masz prawo oczekiwać, że klient w ustalonym terminie zapłaci za dostarczenie towaru. Niemal każdy przedsiębiorca miał kiedyś do czynienia z kontrahentem, który zapłacił za usługi zbyt późno lub wcale. Jeśli termin płatności minął, możesz skontaktować się ze swoim prawnikiem. Jednak drogę sądową należy wybrać dopiero w sytuacji, gdy wszystkie inne możliwości zostaną wyczerpane. Poniżej przedstawiamy trzy wskazówki, jak postępować z zaległymi należnościami, by odzyskać pieniądze.

Czytaj dalej >
31.03.2020

„Okazuje się, że nasza elastyczność stanowi obecnie ważny czynnik bezpieczeństwa”

Erkrath, 16.03.2020 r. – Rozprzestrzenianie się koronawirusa okazuje się być ekstremalnym testem, który wpływa również na przemysł logistyczny. TIMOCOM już na wczesnym etapie podjął niezbędne środki ostrożności, które służą ochronie zdrowia swoich pracowników i zapewnieniu ich operatywności. Oznacza to, że TIMOCOM dokłada wszelkich starań, aby zapewnić stabilność i produktywność zarówno firmy TIMOCOM, jak i Systemu Smart Logistics, w tym giełdy ładunków.

Czytaj dalej >
Pandemia koronawirusa zmniejsza dostępność mocy przewozowych w Europie
18.03.2020

Koronawirus: jak radzić sobie w produkcji i handlu, gdy brakuje przestrzeni ładunkowej

Rozszerzanie się pandemii koronawirusa coraz silniej oddziałuje na drogowy transport towarów w Europie. Barometr transportowy firmy TIMOCOM, przedsiębiorstwa z sektora FreightTech, odnotowuje obecnie silny wzrost liczby międzynarodowych ofert frachtów.

Czytaj dalej >
Do góry