06.12.2018

Znacznie więcej niż System Smart Logistics

TIMOCOM w nowej odsłonie na Targach TransLogistica Poland 2018

(1)

Targi EXPO XXI w Warszawie. 6 listopada, godzina 9:00. Cały zespól TIMOCOM jest w gotowości. Po niebiesko-białym, jasno oświetlonym stoisku rozchodzi się zapach świeżo mielonej kawy. Wszystko jest już przygotowane na wizytę gości. Ekipa nie może się już doczekać spotkania z klientami i tymi, którzy dopiero nimi zostaną. TIMOCOM może jest firmą z sektora IT, ale serce ma transportowe – żyje życiem branży TSL i ceni sobie możliwość porozmawiania z tymi, dla których codziennie pracuje.

Augmented Logistics oznacza poszerzone, ulepszone podejście do problematyki z jaką zmaga się branża TSL

O biznesie przy kawie
Dobra, mocna, pachnąca kawa pobudza. Może dlatego warto przy niej porozmawiać o tym, co można zrobić, żeby problemów było mniej, praca była bardziej wydajna, klienci zadowoleni i żeby to wszystko się opłacało. Zespół TIMOCOM wyróżniający się niebieskimi szelkami z przyjemnością dzielił się swoją wiedzą, wymieniał doświadczenia, podpowiadał jak efektywnie wykorzystać System Smart Logistics w codziennej pracy w firmie transportowej, spedycyjnej, czy logistycznej. Dla odwiedzających poza kawą i słodkim poczęstunkiem przygotowane były także drobne prezenty i inne atrakcje.

Wyjątkowe prezentacje
Jedną z nich była prelekcja: „Jak skutecznie reagować na wyzwania rynku transportowego?” zaprezentowana w ramach spotkań transportowych. Druga to: „BE SMART. KEEP SAFE. GO SIMPLE.” wygłoszona na konferencji IT dotyczącej innowacyjnych rozwiązań technicznych dla branży TSL. Obie dotyczyły problematyki związanej z optymalizacją procesów w ramach szeroko pojętego łańcucha logistycznego.

TIMOCOM LiveTalk, czyli eksperci dla branży TSL na żywo
Augmented Logistics oznacza poszerzone, ulepszone podejście do problematyki z jaką zmaga się branża TSL. Dlatego TIMOCOM chcąc dać od siebie coś więcej niż zwykle, przygotował trzy niecodzienne wywiady w ramach TIMOCOM Live Talk – otwartej serii wywiadów na żywo z ekspertami, które są transmitowane przez fanpage na Facebooku.

Nieznajomość prawa szkodzi
Pierwsza rozmowa odbyła się z Łukaszem Chwalczukiem, prawnikiem i współwłaścicielem Kancelarii Iuridica. Jej tematem było: „5 najczęstszych problemów prawnych branży TSL”. Spotkanie było zapowiedzią całego cyklu rozmów, które będą dotyczyły m.in.: zlecenia przewozowego, polisy OCP i jej warunków, listu przewozowego, europejskiego systemu kar za naruszenia w transporcie drogowym oraz kwestii związanych z przekształceniem firmy transportowej w spółkę prawa handlowego. Każdy z tematów zostanie osobno omówiony i przeanalizowany, tak aby mógł stanowić „pierwszą pomoc” przy najczęściej spotykanych problematycznych sytuacjach. Niespodzianką jaką zaskoczył ekspert były darmowe szkolenia dla tych, którzy podczas transmisji zadali pytania.

IFrame

Kierunek - Wschód
Sebastian Ćwiklewski, kierownik działu handlowego, agent celny z firmy BUNASTA był kolejnym gościem TIMOCOM. Rozmowa z nim stała się swoistym poradnikiem dla eksporterów, importerów i przewoźników wykonujących lub chcących wykonywać przewozy do, z i przez Euroazjatycką Unię Gospodarczą. Ekspert omawiał kwestie związane z: odprawą celną, procedurą wywozu, przywozu, tranzytu, zabezpieczenia przed należnościami celno-podatkowymi itp. Zarówno przewoźnik, importer, jak i eksporter dzięki temu będzie mógł uniknąć wielu problemów na granicy.

IFrame

#TSNO
„Czy transport się opłaca?”. To przewrotne pytanie stało się tematem trzeciego wywiadu. Tym razem odpowiedzi udzielał prezes zarządu firmy ADAR Adam Aszyk. TIMOCOM pytał także o nadchodzący kryzys, o kondycję polskiego transportu, o to czy mała firma transportowa może utrzymać się na rynku, o optymalizację procesów, co to znaczy dbać o przewoźnika, i przede wszystkim o receptę na sukces w branży.

IFrame

TIMOCOM chciałby podziękować wszystkim odwiedzającym oraz ekspertom, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie i wystąpić przed kamerami za możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniami, nawiązania i pielęgnowania dobrych kontaktów biznesowych oraz konstruktywną atmosferę współpracy.

IFrame

Pobierz informację prasową
Do góry