29.05.2017

TimoCom - platforma transportowa przyszłości

Skuteczna, cyfrowa, połączona z siecią: platforma TimoCom towarzyszy klientom w logistyce 4.0

(1)

Erkrath, 29.05.2017 – nastaje cyfrowa era industrializacji i stawia gospodarkę przed nowymi wyzwaniami. Pojęcie logistyki 4.0 przenika branżę obejmując połączenie w sieć i optymalizację procesów, danych, ludzi i maszyn, a więc transparentność z korzyścią dla efektywności. Dobrze, że największa w Europie platforma transportowa firmy TimoCom już przed 20 laty właściwie zinterpretowała znaki postępującej cyfryzacji i przyjęła rolę pioniera w tym obszarze. Dostawca usług IT wyznacza rozwój oferowanych aplikacji w kierunku skutecznego oddziaływania - nie tylko biznesu na biznes poprzez wyposażenie giełdy transportowej w indeks firm lecz także oddziaływania maszyny na maszynę poprzez inteligentne interfejsy. Platforma transportowa TimoCom oferująca codziennie do 750.000 międzynarodowych ofert frachtów i przestrzeni ładunkowych to idealny, wiodący w Europie system pomocny w optymalizacji wykorzystania zarówno powierzchni ładunkowych jak i magazynowych.  

Transparentność, bezpieczeństwo i przewaga konkurencyjna
Wszystko, co może podlegać procesowi cyfryzacji, w przyszłości zostanie temu procesowi poddane. Przepływ informacji pomiędzy uczestnikami zostanie zoptymalizowany, a praca stanie się bardziej efektywna i przejrzysta. Wprowadzanie nowych technologii to ważna cecha TimoCom, która wymaga od użytkownika platformy wysokiej zdolności adaptacyjnej - wymaganie, do którego jak wiemy z doświadczenia, branża logistyczna jest przyzwyczajona. Nowości w portfolio aplikacji TimoCom mają zawsze na celu zwiększenie efektywności działań użytkownika i dlatego też są przyjmowane z uznaniem i zostają w przedsiębiorstwach szybko wdrażane.

We wrześniu 2016 roku dostawca usług IT rozszerzył swój indeks firm zawierający ponad 38.500 przedsiębiorstw z 44 europejskich krajów o funkcję pobierania i udostępniania dokumentów. Funkcja ta umożliwia użytkownikom, poprzez jednorazowe dodanie do swojego profilu najważniejszych dokumentów firmy, udostępnienie ich innym użytkownikom platformy. Zatem nie jest już konieczne długotrwałe oczekiwanie na niezbędne do zawarcia zlecenia transportowego dokumenty takie jak np. papier firmowy, licencja EU, ubezpieczenie przewoźnika. Oprócz oszczędności cennego czasu, przedsiębiorstwa, które udostępniają swoje dokumenty, zyskują także przewagę konkurencyjną w postaci transparentności. Ponieważ im bardziej szczegółowo i wyraziście klient zaprezentuje się w profilu firm, tym szybciej wzbudzi zaufanie. Prawdopodobieństwo zawarcia zleceń zasadniczo wzrasta, również ze względu na to, że tylko upoważnieni klienci mogą uzyskać dostęp do aplikacji TimoCom. Ponadto poufność przesyłanych danych zapewnia bezpieczne połączenie SSL.

Interfejsy dla oszczędności czasu i lepszej podstawy planowania
Podczas gdy indeks firm oferuje optymalne rozwiązanie do budowy wewnątrz platformy transportowej sieci składającej się z potencjalnych, nowych i znanych już klientów, TimoCom łączy wzajemnie również pojedyncze technologie. Interfejsy wewnątrz aplikacjach istnieją w dwóch obszarach.

Z TC Connect użytkownicy mogą przenieść za pomocą kliknięcia myszą oferty powierzchni ładunkowych i frachtów z własnego programu spedycyjnego bezpośrednio na platformę transportową. Pozostali klienci otrzymują przez to bezpośredni dostęp do tych ofert i mogą nawiązać kontakt z oferentem.

Przy pomocy drugiego interfejsu TimoCom umożliwia już 219 dostawcom telematycznym przedstawienie ich danych pozycyjnych w funkcji trackingu TimoCom. Wspólni klienci korzystają tym samym z komfortu jaki daje możliwość monitorowania lokalizacji wielu pojazdów na jednej mapie. Nie jest już konieczne przełączanie się pomiędzy programami różnych dostawców. Ponadto istnieje możliwość zezwolenia na monitorowanie pozycji udostępnionego do trackingu pojazdu. W ten sposób obie strony w każdej chwili mają pojazd "na oku". Zwiększa to bezpieczeństwo kierowcy, jak również przewożonego ładunku.

Ochrona danych "Hosted in Germany"
Przy wprowadzaniu tak wielu nowych cyfrowych usług, TimoCom w celu ochrony swoich klientów, stawia na najwyższe standardy bezpieczeństwa. Tylko sprawdzone firmy otrzymują dostęp do platformy transportowej i dysponują następnie autoryzowanym numerem TimoCom ID. Na samej platformie użytkownicy pracują pod ochroną wspomnianego wcześniej szyfrowanego połączenia (SSL). Gwarantuje ono, że wszystkie wprowadzone przez użytkownika dane, nie są widoczne dla osób trzecich. Serwery mające na celu zarządzanie ogromną ilością danych zapewniają ponadto 99,9% dostępność do usług. Ponieważ centrum danych tego dostawcy usług IT znajduje się w Niemczech, wszystkie treści podlegają niemieckiemu prawu o ochronie danych, które uważane jest za jedno z najbardziej restrykcyjnych na świecie.

Zarówno zleceniobiorcy, jak i zleceniodawcy mogą profitować dzięki szerokiemu spektrum możliwości jakie oferuje platforma TimoCom. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej lub poprzez osobisty kontakt z konsultantem w ojczystym języku.

Pobierz informację prasową
Do góry