12.07.2016

Stuprocentowy klient

Firma Rampinini Ernesto jest w pełni zadowolona z platformy transportowej

(3)

Erkrath, 08.06.2016 – 13 lat temu przedsiębiorstwo logistyczne Ernesto Srl zostało klientem TimoCom. Szybko okazało się, że była to dobra decyzja. Już na początku współpracy z TimoCom, obroty firmy zaczęły się zwiększać. Obecnie firma korzysta już z całej gamy produktów, które oferuje platforma transportowa.

Rodzinna firma z tradycjami
Włoskie przedsiębiorstwo Rampinini Ernesto prowadzone jest już od czterech pokoleń. Zacznijmy jednak od początku: w 1906 roku pradziadek Natale Gaetano założył firmę „Dorożki i Transport Rampinini Natale“, która była odpowiedzialna za przewóz towarów i ludzi. W 1945 roku dołączył do niego syn- Ernesto i tak powstała firma „Rampinini Ernesto“. Z biegiem czasu branża i technika rozwinęły się. Ernesto zakupił pierwszy samochód ciężarowy do przewozu ładunków. Później firmę przejął obecny dyrektor- Mattia, wnuk Ernesto, który otworzył pięć kolejnych biur w innych miastach we Włoszech. Zlecił on również budowę pierwszego magazynu. W ten sposób firma zyskała kolejne doświadczenia w transporcie, załadunku i zarządzaniu magazynami. Z upływem lat przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w przewozie artykułów spożywczych, leków farmaceutycznych, leków weterynaryjnych, tekstyliów, ubrań jak i produktów chemicznych. Jednocząca się Europa i tym samym wzmożona konkurencja sprawiły, że to włoskie przedsiębiorstwo logistyczne zaczęło napotykać coraz większe trudności. Często zdarzało się, że pojazdy w drodze powrotnej z Europy jechały bez ładunku. Należało szybko znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu Rampinini Ernesto mogłoby dalej funkcjonować na rynku.


Jedyna taka platforma
Rozwiązanie znalazło się w 2003 roku. Była nim giełda transportowa TimoCom. Rampinini Ernesto już od ponad dziesięciu lat używa tej platformy do realizacji transportów zarówno krajowych jak i międzynarodowych. "Obecnie w TimoCom znajdujemy więcej ładunków dla relacji lokalnych, niż na naszych rodzimych giełdach transportowych", tłumaczy biznesmen. Dzięki możliwości szukania ładunków, puste przebiegi to przeszłość: "Odkąd używamy TimoCom, wykorzystanie naszego potencjału przewozowego wzrosło o 30%", dodaje. "Ponadto bardzo pomocna jest dla nas giełda powierzchni magazynowych, dzięki której możemy zaoferować wynajem naszych dużych magazynów", mówi Rampinini. Moduł kalkulacyjny pomaga przy planowaniu tras i obliczaniu kosztów transportu. Europejski indeks firm transportowych pozwala na pielęgnowanie kontaktów z partnerami biznesowymi, natomiast platforma przetargowa pomaga zapewnić stałe zlecenia na poszczególnych trasach, dzięki czemu usprawniony zostaje cały proces planowania. "Odkąd w zeszłym roku wprowadzono  Messenger, możemy w prosty sposób negocjować warunki poszczególnych ofert, co jest bardzo praktyczne", mówi właściciel firmy.


Poza tym dzięki TimoCom włoskie przedsiębiorstwo mogło zwiększyć swoją marżę o 15%. Skończyły się też problemy z niewypłacalnymi parterami biznesowymi: "Dzięki współpracy z TimoCom, nie mamy już problemów z odzyskiwaniem swoich zaległych należności. Darzymy TimoCom zaufaniem i czujemy się z nimi bezpiecznie", dodaje. Nie tylko w aspekcie gospodarczym, ale też w stosunku do środowiska firma odnotowuje warte uwagi dane, jak informuje Rampinini: "Nasz kalkulator emisji spalin, wprowadzony przez włoską firmę GreenRouter wskazuje, że w trakcie współpracy z TimoCom w latach 2003 i 2004 nasza emisja dwutlenku węgla spadła aż o 23% w porównaniu z analogicznym okresem w latach 1999 do 2002, kiedy jeszcze nie byliśmy klientem platformy transportowej".  


Na przykładzie Rampinini Ernesto widać wyraźnie, że użytkowanie TimoCom generuje same zyski o ile potrafimy tak jak Mattia Rampinini, z tego narzędzia korzystać.

Pobierz informację prasową
Do góry