23.06.2021

Seria: TSL na obcasach

Czyli o kobietach w transporcie, spedycji i logistyce

Kobiety w branży TSL

Dla TIMOCOM transport, spedycja i logistyka nie mają płci. Jednak nie sposób nie zauważyć statystycznej dysproporcji pomiędzy liczbą kobiet i mężczyzn w tych sektorach. Nie oznacza to jednak, że nie ma tam miejsca dla kobiet. Ich liczba stale się zwiększa. 

Chcemy, żeby przewoźniczki, spedytorki i logistyczki miały swój głos, miejsce, w którym mogą opowiedzieć o sobie, o tym, czym dla nich jest ich praca i jak do niej podchodzą.

Chcemy, żeby przewoźniczki, spedytorki i logistyczki miały swój głos, miejsce, w którym mogą opowiedzieć o sobie, o tym, czym dla nich jest ich praca i jak do niej podchodzą. „TSL na obcasach” to seria wyjątkowych wywiadów, które tę właśnie przestrzeń wypełniają.

Tytuł serii to swego rodzaju „puszczenie oczka”. Wiemy, że stereotypy dotyczące kobiet pracujących w branży nadal są obecne, ale sądzimy, że nie tylko można mieć do nich dystans i spokojnie robić swoje, ale także je zmieniać. Ostatecznie, to czy transport dojedzie w odpowiednim czasie we wskazane miejsce i czy ładunek jest w idealnym stanie, nie zależy od rodzaju obuwia osoby, która o to dba. Czasem zdarza się to robić nawet w klapkach.

Copyright: © Halfpoint - contrastwerkstatt - goodluz - stock.adobe.com

Pobierz informację prasową
Do góry