15.04.2014

Platforma przetargowa TimoCom po raz kolejny otrzymała znak jakości w kategorii "Zakup ładunków"

Ogłaszanie przetargów transportowych online z TC eBid®

(1)

Düsseldorf, 15.04.2014. Już trzeci raz z rzędu, ogólnoeuropejska platforma do przetargów transportowych TC eBid® z wyróżnieniem zdała egzamin jakości BMEnet GmbH (siostrzanej spółki Zrzeszenia Gospodarki Materiałowej Zakupów i Logistyki e.V.) - i tym samym, na kolejne dwa lata, otrzymała znak jakości w kategorii "Zakup ładunków". Oferowane przez firmę TimoCom narzędzie online znacznie ułatwia nawiązywanie długoterminowej współpracy między przedsiębiorstwami z sektora handlowego i przemysłowego, firmami spedycyjnymi oraz usługodawcami transportowymi, a także czyni ją bardziej efektywną.

Dzięki TC eBid® nadawcy ładunków ogłaszają przetargi na częściowy i kompletny transport ładunków. Za pośrednictwem platformy od 2009 roku już prawie 8.500 różnych przedsiębiorstw ogłosiło blisko 22.000 przetargów. W branży TSL czas odgrywa bardzo ważną rolę. Z pomocą platformy TimoCom rozpisanie przetargu jest bardzo proste: odbywa się to w kilku prostych krokach. Oprócz tego można też dotrzeć aż do 33.000 sprawdzonych przewoźników. Pierwszym krokiem jest zdefiniowanie szczegółów, takich jak: nazwa przetargu, sposób wyceny czy też rodzaj towaru. Następnie istnieje możliwość wyboru języka prowadzenia negocjacji, sposobu zlecania, czy też warunków płatności. Oferent może ponadto załączyć dokumenty PDF, jak na przykład zalecenia dotyczące ładunku lub reguły odpowiedzialności. Na koniec może on również ustalić, które firmy mogą wziąć udział w przetargu lub czy będzie on widoczny dla wszystkich klientów TimoCom, czy tylko dla wybranych. Po zakończeniu przygotowywania przetargu możliwe jest ponowne sprawdzenie zawartych w nim informacji. Następnie dane są przesyłane do zespołu ekspertów TimoCom w celu ich sprawdzenia. Po kontroli przetarg zostaje udostępniony online.

 

Znak jakości BMEnet

BMEnet nadaje znak jakości tym produktom, które oferują zintegrowane rozwiązania do optymalizacji w dziedzinie zakupów i logistyki. Certyfikat udzielany jest na podstawie standardowych i obiektywnych kryteriów z jasno określonymi wymaganiami. W ten sposób znak jakości zwiększa przejrzystość rynkową podczas wyboru programów. Użytkownik zyskuje pewność, że otrzyma oprogramowanie o sprawdzonym standardzie. Nagrodzeni usługodawcy mogą natomiast udowodnić swoim klientom jakość swoich produktów.

Pobierz informację prasową
Do góry