01.07.2013

Niemiecko - francuski duet

TimoCom i Dimotrans nadal na drodze do sukcesu

(4)

Lyon / Düsseldorf, 2013-06-01. Dimotrans, multimodalna grupa transportowo - logistyczna, jeden z największych międzynarodowych graczy w branży transportowej we Francji, chce w przyszłości, przy pomocy giełdy transportowej oferowanej przez TimoCom, jeszcze bardziej rozbudować swoją pozycję na rynku. Obydwaj partnerzy uzgodnili w kwietniu kontynuację i wzmocnienie swojej szeroko zakrojonej w Europie współpracy.

Utworzona w 1980 roku grupa Dimotrans jest od 2005 roku klientem TimoCom i realizuje międzynarodowe transporty ładunków częściowych i kompletnych. Oprócz głównej siedziby we Francji posiada także przedstawicielstwa w Bułgarii, na Węgrzech, w Polsce, Rumuni i Azji.

 

Giełda transportowa ułatwia użytkownikom nawiązanie kontaktu z wieloma oferentami z całej Europy. Dla Marco Fusco, dyrektora francuskiej sieci na Europę, główna zaleta leży w możliwości wyeliminowania pustych przebiegów na międzynarodowych relacjach: "Nasi pracownicy korzystają z dużej puli usługodawców transportowych, co umożliwia nam transport naszych towarów na terenie całej Europy. TimoCom jest dla nas idealnym partnerem, ponieważ zatrudnieni specjaliści, mówiący w naszych językach ojczystych, wspomagają nas, zarówno w drodze jak i przy codziennej dyspozycji, swoim bogatym doświadczeniem w dziedzinie transportu."

 

Jedną z decydujących korzyści Fusco widzi w funkcjach dodatkowych, dostępnych w giełdzie ofert transportowych, na przykład w indeksie firm transportowych TC Profile® oraz module kalkulacyjnym tras TC eMap®.  Dzięki TC eMap® nasi użytkownicy mogą sprawdzić, jak wysokie będą koszty transportu z punktu A do punktu B, albo łatwiej zidentyfikować, za pomocą internetowego indeksu firm transportowych, swojego nowego partnera biznesowego. Gdyby pojawiły się jakieś uzasadnione wątpliwości co do tożsamości nowego partnera biznesowego, pomoże nam serwis TimoCom Identify, kontynuuje Fusco.

Dla Marcela Fringsa, Chiefa Representative firmy TimoCom, grupa Dimotrans jest prawdziwie kluczowym klientem i przykładem rosnącego zaangażowania francuskiego przedsiębiorstwa transportowego, które zdobywa coraz większy rynek branżowy: "Mimo, że dla międzynarodowych transakcji francuscy przedsiębiorcy koncentrowali się wcześniej na innych giełdach, widzimy, że tamtejsi usługodawcy transportowi coraz częściej wybierają TimoCom. Zadecydowały o tym przede wszystkim międzynarodowe oferty frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych, nowa giełda powierzchni magazynowych i stały rozwój platform zleceń.

 

Pobierz informację prasową
Do góry