23.07.2019

Logistyka przygotowana na wyzwania przyszłości

TIMOCOM zaprezentował nową stronę startową Smart Logistics System oraz nową stronę internetową

(1)

Na targach transport logistic 2019 w Monachium TIMOCOM zaprezentował poza Smart Apps i Smart APIs m.in. nową stronę startową Systemu Smart Logistics, przygotowując tym samym sektor logistyczny na kolejne kroki w przyszłość, a już 2 miesiące później firma oddała w ręce internautów nową stronę internetową dostępną w aż 26 wersjach językowych.

Zmiana nowej strony startowej pozwala użytkownikom odkryć i na nowo docenić możliwości Smart Logistics System. Rezygnując z dotychczasowego nazewnictwa modułów oraz umieszczając wszystkie w jednym miejscu chcieliśmy ułatwić użytkownikom dotarcie do wszystkich wartościowych funkcji, które wcześniej na pierwszy rzut oka nie były widoczne

Nowa jakość

Kiedy rok temu TIMOCOM zmieniał strategię rynkową stawiając sobie za cel stworzenie takich rozwiązań IT, aby idea logistyki pozbawionej wyzwań stała się możliwa, prace nad nową stroną startową już trwały. Długotrwały i wymagający proces angażujący znaczną liczbę wyspecjalizowanych zespołów zakończył się sukcesem. Użytkownicy Smart Logistics System mogą od czerwca pracować w dużo prostszy i bardziej intuicyjny sposób.

Zmiany nie tylko powierzchowne
Zmieniła się nie tylko szata graficzna, która organizuje zawartość strony w bardziej przejrzysty sposób i jednocześnie odpowiada aktualnym trendom graficznym na rynku, ale przede wszystkim metoda pracy ze stroną. Menu, które znajdowało się wcześniej w górnym pasku narzędziowym zostało przeniesione na lewy bok strony, przez co użytkownicy zyskali łatwy dostęp do każdej funkcji w Systemie i możliwość wykonywania wielu procesów jednocześnie. Strona podzielona jest na kafelki odpowiadające konkretnym czynnościom, jakie odbywają się w procesie transportowym. Podobnie logika procesu transportowego znalazła odzwierciedlanie w menu bocznym

Kolejną zmianą jest rezygnacja z nazw produktów – nawiązano do nich jedynie kolorystycznie, tak aby długoletnim użytkownikom było łatwiej nawigować. Zatem obecnie użytkownik chcąc wystawić ładunek na rynku SPOT zamiast otwierać giełdę transportową TC Truck&Cargo® klika np. na buton „Wystaw fracht”. Dzięki takim rozwiązaniom użytkownik oszczędza czas i zwiększa efektywność swoich działań.

Funkcja jednego przycisku
Skróceniem procesu jest również niewątpliwie umieszczenie na stronie startowej przycisku "Wystaw", który po jego naciśnięciu kieruje w odpowiednie miejsca, w zależności od tego, jaką czynność użytkownik chce wykonać: wystawić ładunek, pojazd, czy zaoferować magazyn.

Nowa strona startowa jest skalowalna, co usprawnia pracę z urządzeniami mobilnymi takimi jak smartfon, czy tablet.

„Zmiana nowej strony startowej pozwala użytkownikom odkryć i na nowo docenić możliwości Smart Logistics System. Rezygnując z dotychczasowego nazewnictwa modułów oraz umieszczając wszystkie w jednym miejscu chcieliśmy ułatwić użytkownikom dotarcie do wszystkich wartościowych funkcji, które wcześniej na pierwszy rzut oka nie były widoczne. Ta zmiana nabiera szczególnego znaczenia w kontekście nowych klientów oraz nowych pracowników dotychczasowych klientów, którzy dopiero rozpoczynają swoją pracę z TIMOCOM - dzięki nim mogą w pełni wykorzystać  możliwości Systemu. Teraz program jest bardziej „user friendly”, a obsługa procesów logistycznych zdecydowanie prostsza.”, mówi Krzysztof Janczukowicz Head of Sales and Custommer Care Department w polskim przedstawicielstwie.

W stronę internautów
TIMOCOM zmieniając w pierwszej kolejności swoją strategię, a następnie przygotowując zgodnie z jej założeniami konkretne rozwiązania IT uznał za oczywistą konieczność dostosowanie do nowej wizji firmy także strony internetowej. Dlatego już siedem tygodni po jej niemieckiej premierze w maju, cały zespół tłumaczy TIMOCOM ciężko pracował, żeby komunikacja z przedstawicielami branży TSL z 44 krajów Europy, w których obecny jest TIMOCOM, przebiegała jeszcze sprawniej. Strona zawiera ponad 23 000 słów, które następnie zostały przetłumaczone i sprawdzone. Dzięki temu zespołowemu wysiłkowi od 3 lipca nowa strona internetowa jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych w całej Europie.

„Dzięki tej stronie mamy bardziej przejrzystą segmentację treści, każdy może łatwiej znaleźć swój produkt, a tym samym klient szybciej dociera do informacji i znajduje potrzebne rozwiązania. Zgodnie z naszą obietnicą Augmented Logistics oferujemy swoim odbiorcom coś więcej niż tylko stronę internetową.”, komentuje tę zmianę Denis Pasala Country Manager na Polskę, kraje bałtyckie i kraje WNP z TIMOCOM.Z technicznego punktu widzenia postawiliśmy przede wszystkim na bezpieczeństwo, dlatego zastosowaliśmy dedykowany certyfikat SSL. Nasza strona oparta na nowoczesnym Framework Bootstrap 4 i stabilnej wersji biblioteki Jquery (3.3.1) zapewnia nam, prawidłowe funkcjonowanie na wszystkich nowoczesnych przeglądarkach i urządzeniach, zarówno mobilnych, jak i na komputerach typu desktop oraz notebook.”, podkreśla Country Manager.

TIMOCOM uruchamiając nową stronę startową oraz stronę internetową stawia kolejny krok w przyszłość przygotowując się do kolejnych zmian w Systemie Smart Logistics, które uczynią logistykę prostszą, bezpieczniejszą, pozbawioną wyzwań.

Pobierz informację prasową
Do góry