11.05.2017

Historyczna ilość ofert w TimoCom w kwietniu

Ponad 750.000 ofert transportowych na platformie transportowej

(3)

Erkrath, 11.05.2017 –  Wyraźnym dowodem na to, że gospodarka zdecydowanie się poprawia, jest odnotowana w środę, 19 kwietnia historyczna liczba 766.620 międzynarodowych ofert frachtów i wolnych powierzchni ładunkowych wystawionych na platformie transportowej TimoCom. To największa ilość ofert opublikowanych jednego dnia jaką odnotowano w ciągu 20 lat. Każdego dnia na platformie transportowej TimoCom ponad 110.000 użytkowników z całej Europy oferuje wolne przestrzenie ładunkowe i frachty.

Prognozowany wzrost gospodarczy wyraźnie odczuwalny
Według raportu Światowej Organizacji Handlu (ang. World Trade Organization, WTO)  globalny wolumen handlu towarami powinien jeszcze w bieżącym roku wzrosnąć o 2,4 procent. Ten pozytywny trend można było już zaobserwować w ciągu minionych dwóch świątecznych tygodni. W ten sposób 19. kwietnia barometr transportowy TimoCom na europejskim rynku wskazał stosunek ofert frachtów do wolnych przestrzeni ładunkowych na poziomie 87:13. Przy 766.620 ofertach to ponad 7 zleceń na jeden wolny pojazd. Tym samym powstały duże nadwyżki frachtów w stosunku do wolnych przestrzeni ładunkowych.

Wielkanocny boom na ulicach i platformie transportowej
Gunnar Gburek, Company Spokesman firmy TimoCom określa dwa najważniejsze czynniki mające wpływ na aktualny ponadprzeciętny popyt na wolne przestrzenie ładunkowe na drogach: "Zarówno dni świąteczne jak i ferie wielkanocne spowodowały wyraźny wzrost konsumpcji. Wzmagającym ten efekt czynnikiem była przy tym ogólnie sprzyjająca pogoda, która "wyprowadziła" ludzi i towary na ulicę. W przyszłości coraz częściej będziemy doświadczać wahań na rynku. Tym ważniejsze jest więc ułatwienie współpracy jak i procesów wewnątrz branży TSL Platforma transportowa TimoCom to w tej sytuacji idealne narzędzie by elastycznie, skutecznie i bezpiecznie reagować na pojawiające się na rynku zawirowania".

Pobierz informację prasową
Do góry