03.03.2015

Czas to pieniądz

Spółka należąca do grupy Quehenberger świętuje błyskawiczny sukces dzięki TimoCom

(5)

Erkrath, 03.03.2015 "Kto szuka, ten znajdzie". To powiedzenie idealnie wpisuje się w działalność bułgarskiej spółki salzburskiego przedsiębiorstwa Quehenberger Logistics. Każdego dnia, ten logistyczny koncern wykorzystuje wiodącą w Europie giełdę transportową TC Truck&Cargo® firmy TimoCom Soft- und Hardware GmbH by znajdować wiarygodnych usługodawców transportowych i partnerów biznesowych.

Utworzona w 1965 rok w Austrii spółka Quehenberger jest jedną z najbardziej postępowych firm w branży TSL. Ten specjalista od zarządzania transportem, logistyką sieciową i kontraktową, dysponuje flotą ponad 450 najnowocześniejszych pojazdów ciężarowych. Do sukcesu przedsiębiorstwa przyczyniają się również pracownicy. To zespół ponad 2600 osób zlokalizowanych w 89 punktach 18 krajów -  głównie wschodnioeuropejskich i bałkańskich. Należy tu także oddział „Quehenberger Logistics BLG EOOD“ mieszczący się w Soffi, stolicy Bułgarii, którego optymalne położenie geograficzne korzystnie wpływa na połączenia z pozostałymi spółkami rupy.
 
Sukces w cztery godziny

Głównym atutem bułgarskiej spółki jest terminowość w dostarczaniu ładunków częściowych i kompletnych na terenie całej Europy. Dzięki przemyślanej strategii rozwoju, w ciągu ostatnich lat przedsiębiorstwo odnotowało szybki i duży wzrost w obszarze realizowanych zleceń. W ślad za nim ewoluowało również portfolio firmy, które w tym roku zostało rozszerzone o nowy produkt z kategorii logistyki tekstylnej.  
Sezonowość w branży logistycznej i duża konkurencja niesie za sobą wiele przeszkód. Wie o tym także Vencislav Kirov, kierownik oddziału w Bułgarii: "Codzienne poszukiwanie nowych zleceń transportowych i partnerów to dla nas duże wyzwanie. Dlatego też od 2012 roku korzystamy z giełdy transportowej TC Truck&Cargo® firmy TimoCom.“ To bardzo dobry wybór, gdyż użytkownicy platformy mają codziennie dostęp aż do 450.000 ofert frachtów i wolnych powierzchni ładunkowych, pochodzących od ponad 33.000 sprawdzonych partnerów biznesowych. "Od momentu gdy zaczęliśmy korzystać z platformy, zauważyliśmy dużą oszczędność czasu, co jest dla nas niewątpliwym plusem. Wystawiamy swoje oferty na giełdzie i już po chwili znajduje się odpowiedni kontrahent. Zwykle nie trwa to dłużej niż cztery godziny, co jednocześnie utwierdza nas w przekonaniu, że decydując się na TimoCom dokonaliśmy właściwego wyboru", kontynuuje Kirov. Dla istniejącego od 1997 roku dostawcy oprogramowania te słowa są dowodem, że działania, które podejmuje celem ułatwienia pracy swoim 100.000 użytkownikom, są słuszne.

Więcej informacji o TimoCom i Quehenberger na stronie www.timocom.pl oraz www.quehenberger.com.

Pobierz informację prasową
Do góry