27.06.2019

Brak kierowców i wysoki odsetek pustych przebiegów na niemieckich drogach

TIMOCOM: "Sektor transportowy musi jeszcze lepiej współpracować"

(1)

Erkrath, 17. czerwca 2019 – Lepsze połączenie branży transportowej w cyfrową sieć może znacznie zmniejszyć obecne problemy braku kierowców i odsetek pustych przejazdów po niemieckich drogach. Do takich wniosków doszedł dostawca usług IT - firma TIMOCOM.

„Supply Chain musi stać się Supply Flow, aby optymalnie wykorzystać istniejące możliwości", radzi Gunnar Gburek.

Międzynarodowe targi Transport Logistic, które kilka dni temu zakończyły się rekordową liczbą odwiedzających pokazały, że istniejące od lat problemy w branży pozostają w dużej mierze nierozwiązane. Podczas tego wydarzenia Niemiecki Federalny Związek Spedytorów i Logistyki (DSLV) ostrzegł przed wąskimi gardłami w dostawach, które mogą się pogłębić z powodu rosnącego niedoboru zawodowych kierowców. Według danych Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego, niemieckie pojazdy ciężarowe w 2017 roku odnotowały 154,2 miliony pustych przebiegów. "Branża transportowa musi lepiej połączyć się w sieć, by optymalnie wykorzystywać istniejące możliwości", tak komentuje aktualną sytuację rzecznik prasowy firmy TIMOCOM, Gunnar Gburek.

„Supply Flow zamiast Supply Chain“

Sztuczna inteligencja nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać problemów, jak często sądzono. Chodzi o zakrojoną na szeroką skalę współpracę pomiędzy firmami i procesy w logistycznych sieciach transportowych. Wymagałoby to również upowszechnienia cyfryzacji procesów w małych i średnich przedsiębiorstwach. Dane i informacje w łańcuchu dostaw muszą być wymieniane w inteligentny, bezpieczny i prosty sposób.

Natomiast często praktykowane wysyłanie dokumentów faksem lub pocztą e-mail stanowi przeszkodę w tworzeniu trwałych sieci kontaktów. Gunnar Gburek: "Każda zmiana systemu spowalnia cyfryzację i tym samym szansę najlepszego wykorzystania istniejących zasobów." Supply Chain musi stać się Supply Flow, który umożliwi wszystkim podmiotom w łańcuchu dostaw skuteczną i celową współpracę w ramach zdigitalizowanej infrastruktury. Ułatwiłoby to znacznie oszacowanie i przewidzenie natężenie transportu.

Aby umożliwić firmom transportowym i logistycznym wejście w erę cyfrową, TIMOCOM na targach Transport Logistic 2019 zaprezentował kompleksowy system aplikacji dla logistyki - TIMOCOM Smart Apps. Umożliwia on użytkownikom cyfrową realizację zleceń transportowych w sieci obejmującej ponad 43.000 potencjalnych partnerów biznesowych za pomocą jednego interfejsu.

Pobierz informację prasową
Do góry