12.07.2023

Wyzwania branży TSL w 2023 roku: skąd się biorą i jak im sprostać?

TIMOCOM wspiera studentów Akademii WSB w nabywaniu praktycznych umiejętności

TIMOCOM dla WSB

W pierwszym kwartale 2023 roku w krajowym transporcie drogowym w Polsce przewieziono o 20.000 ton ładunków mniej niż rok wcześniej. W całej Europie dostępność frachtów spadła rok do roku o 25%. Oprócz tego stale rosną koszty prowadzenia działalności transportowej i logistycznej. Co mogą zrobić specjaliści z firm TSL, aby zapewnić sobie ciągłość pracy, a przedsiębiorstwu rentowność? I jaką rolę odgrywają w tej kwestii rozwiązania cyfrowe?

Te pytania nurtują nie tylko obecnych, ale i przyszłych pracowników logistyki. Nasz Marketing Team Leader, Radosław Groński, miał okazję porozmawiać o nich ze studentami Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Na zaproszenie władz uczelni przeprowadził zajęcia na temat wyzwań branży TSL w 2023 roku – a przede wszystkim sposobach,  w jakie można im sprostać.

Podczas wykładu online studenci poznali aktualną sytuację na rynku, a w części praktycznej dowiedzieli się, jak wyszukiwać sprawdzonych kontrahentów i znajdować korzystne oferty frachtów oraz powierzchni ładunkowych. Giełda Transportowa TIMOCOM jest popularnym narzędziem pracy w logistyce, a jej znajomość często postrzegana jest przez pracodawców jako atut. Dlatego uczestnicy zajęć mogli również zapoznać się z dodatkowymi możliwościami dostępnymi przez TIMOCOM Marketplace – np. pełnym faktoringiem, zasadą działania inkaso czy opcją ubezpieczenia pojedynczych ładunków.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem, stanowiąc tym samym wstęp do dalszej udanej współpracy pomiędzy TIMOCOM a Akademią WSB.

Chcesz wiedzieć więcej o obecnych wyzwaniach branży TSL? Pobierz raport Barometru Transportowego TIMOCOM!

Pobierz informację prasową
Do góry