22.12.2020

TIMOCOM umożliwia stworzenie centrum szczepień dla powiatu Mettmann

Specjalista w dziedzinie IT i analizy danych z Erkrath zgłasza się jako wolontariusz i pomaga szybko założyć centrum we własnej siedzibie

Siedziba TIMOCOM w Erkrath

Erkrath, 03.12.2020 – Tak brzmi sprawozdanie: 20.11.2020 roku Rheinische Post poinformowała o poszukiwaniu ośrodka szczepień w powiecie Mettmann. Dla założyciela firmy TIMOCOM, Jensa Thiermanna i dyrektorów zarządzających TIMOCOM, Tima Thiermanna i Sebastiana Lehnena, było to od razu jasne: Chcemy pomóc. Teraz jest już postanowione, że część siedziby firmy w Erkrath zostanie przekształcona w centrum szczepień i rozpocznie działalność do 15 grudnia 2020 roku. 

TIMOCOM udostępnia część własnej siedziby w Erkrath na potrzeby centrum szczepień dla powiatu Mettmann. Specjalista IT i analizy danych jest wolontariuszem wspierającym lokalne władze w szybkim tworzeniu centrum. Centrum szczepień będzie obsługiwane przez powiat Mettmann i ma rozpocząć działalność od 15 grudnia 2020 roku.

Doskonałe warunki

Kontakt z powiatem Mettmann został szybko nawiązany, a plany i porozumienia były obiecujące. Tak więc akceptacja nie trwała długo. Stało się jasne, że część budynku B siedziby TIMOCOM w Erkrath zostanie przebudowana. Argumentami przemawiającymi za takim rozwiązaniem są m.in. centralne i wygodne połączenia komunikacyjne, bardzo dobra infrastruktura techniczna oraz elastyczność w zakresie przebudowy i czasu użytkowania budynku. Obecnie plan zakłada roczny okres korzystania z siedziby TIMOCOM. Jeżeli jednak okaże się, że ośrodek szczepień przestanie być potrzebny wcześniej, ten czas zostanie skrócony.

"Niemal skrojony na miarę sprzęt i jedynie niewielki wysiłek związany z przebudową ułatwił nam podjęcie decyzji. Bardzo się cieszę, że w ten sposób możemy zagwarantować, że 15 grudnia będziemy mieli budynek gotowy do użytku. Oferta, którą złożył nam tutaj TIMOCOM, jest bezprecedensowa i świadczy o przedsiębiorczym poczuciu odpowiedzialności za okolicę i  mieszkających tu ludzi, które jest dla nas bezcenne", powiedział z ulgą i wdzięcznością zarządca dzielnicy Thomas Hendele.

Powiat Mettmann jest odpowiedzialny za funkcjonowanie centrum szczepień. TIMOCOM zapewnia pomieszczenia oraz miejsca parkingowe i wspiera przebudowę budynku. Harmonogram jest napięty ponieważ ośrodek szczepień powinien zacząć działać od 15 grudnia 2020 r.

Prace remontowe idą pełną parą

Przygotowania i prace remontowe w firmie TIMOCOM idą pełną parą. 2,500 metrów kwadratowych na trzech piętrach zostanie przeznaczonych na centrum szczepień. Wykładzina dywanowa musi być usunięta i zastąpiona wykładziną PCV. Pomieszczenia zostaną odmalowane tak, aby ściany można było umyć. Dalsze prace remontowe są konieczne, aby spełnić wymagania higieniczne ośrodka szczepień. Łącznie 95 pracowników zwolniło swoje biura w celu przeprowadzenia prac remontowych. „Jesteśmy wdzięczni, że nasi pracownicy w tak krótkim czasie poradzili sobie z wyzwaniem” - powiedział rzecznik firmy Gunnar Gburek. Wystarczająca ilość miejsca w pozostałych częściach budynku oraz elastyczne zasady pracy w systemie home office pozwoliły na szybkie udostępnienie niezbędnych pomieszczeń. TIMOCOM użycza swój budynek powiatowi Mettmann bezpłatnie.  "Chcemy pomóc i nie zarabiamy na wynajmie. Koszty użytkowania, które również byśmy ponieśli, pokrywa powiat Mettmann ale bez żadnych dopłat i tym podobnych", wyjaśnia Gburek.

TIMOCOM i jego założyciele, rodzina Thiermann, od dawna angażują się w różne projekty społeczne, jak np. budowa świetlicy dla dzieci w Erkrath. Zwłaszcza na tle obecnej wyjątkowej sytuacji, wym większą troską dla założyciela firmy i Zarządu była szybka i niebiurokratyczna pomoc. Jens Thiermann, założyciel TIMOCOM, o swoich motywach: "Jako jeden z największych pracodawców w Erkrath czujemy się odpowiedzialni za naszych pracowników, za miejsce, w którym się znajdujemy, a także za lokalną społeczność, do której należymy. Właśnie dlatego chcielibyśmy wesprzeć powiat Mettmann w tym bardzo trudnym zadaniu. Robimy, co w naszej mocy, by w końcu zostawić tę pandemię za sobą - z każdym szczepieniem, które będzie miało miejsce tutaj, w centrum".

Centrum szczepień rozpocznie działalność 15 grudnia 2020 roku. Na początku operacji szczepień centrum będzie służyło przede wszystkim jako punkt logistyczny dla mobilnych zespołów. Początkowo będą one szczepić osoby szczególnie wrażliwe i personel w placówkach opieki. To kiedy rozpocznie się operacja szczepienia w samym ośrodku, zależy od dostępności szczepionki. Informacje o rozpoczęciu i przebiegu szczepień w ośrodku, jak również o możliwości umówienia się na wizytę, o tym jak się tam dostać lub o kolejności szczepień, będą ogłaszane przez powiat Mettmann: www.sonderlage-kreis-mettmann.de

 

Pobierz informację prasową
Do góry