19.01.2015

TimoCom prezentuje bilans dotyczący 100 dni "Mobilności"

Od września minionego roku użytkownicy korzystają z platform zleceń również za pomocą tabletów lub smartfonów

(1)

Erkrath, 19.01.2015 – Firma TimoCom przedstawiła w zeszłym roku, podczas targów IAA w Hanowerze, mobilną aplikację, dzięki której klienci mogą logować się do programów także będąc w trasie. Dziś, dostawca usług IT prezentuje branży transportowej swój pierwszy bilans.

 

Mimo, iż mobilny dostęp jest możliwy dopiero od 100 dni, rzecznik prasowy TimoCom Marcel Frings już teraz dostrzega jego pozytywne aspekty: "Bezpłatna aplikacja barometru transportowego znacząco ułatwia codzienną pracę przedsiębiorstwom transportowym. Gdy nasi klienci będąc w trasie szukają ładunków powrotnych lub możliwości magazynowych, bądź gdy chcą zlokalizować pojazd czy też gdy muszą pilnie znaleźć usługodawcę transportowego, mogą zalogować się za pomocą tabletu lub smartfona do naszych platform." Sukces pokazuje także aktualna liczba użytkowników. "Już w pierwszych tygodniach od uruchomienia mobilnej wersji mogliśmy aktywować dostęp ponad 1.500 użytkownikom w Niemczech. We wszystkich pozostałych krajach tendencja jest podobna. Co ciekawe, szczególnie dużo fanów "mobilności" reprezentują użytkownicy z Węgier i Słowacji" mówi Frings.

Z życia wzięte

Jednym z pierwszych "mobilnych" użytkowników jest istniejące już od ponad 28 lat dwuosobowe przedsiębiorstwo „Spezialtransporte Werner Rinklef“ z Wilnsdorf, którego właściciel Werner Rinklef podkreśla, że mobilny dostęp właśnie małym firmom przynosi faktyczne korzyści: "Ponieważ razem z żoną jesteśmy nieustannie w trasie, wykonujemy naszą pracę poza biurem. Dzięki aplikacji znajdujemy wolne ładunki na naszym tablecie. Ostatnio będąc jeszcze na autostradzie przyjęliśmy zlecenie, dzięki któremu mogliśmy przetransportować ogromny, pusty pojemnik na substancje żrące. Nowy fracht znalazła moja żona, siedząc na fotelu pasażera, w momencie, gdy miałem jeszcze do dostarczenia część ładunku z pierwszego zlecenia. To dobrze, że aplikacja mobilna działa dokładnie tak samo na tablecie jak na komputerze. Teraz teoretycznie także wieczorami, między gotowaniem i oglądaniem telewizji, można dogrywać zlecenia na giełdzie transportowej na następny dzień."

Bezpieczniejsze niż karta bankowa

Oprócz praktycznych korzyści, Frings podkreśla szczególne środki bezpieczeństwa zastosowane przy mobilnym TimoCom: "Chcąc zdalnie pracować na swoim koncie np. będąc w trasie, należy zalogować się poprzez klucz TC Login i wprowadzić indywidualny kod PIN. Działa to na podobnej zasadzie co karta do bankomatu, tyle że jest jeszcze bardziej bezpieczne. TC Login, indywidualny kod PIN i konkretne urządzenie mobilne są ze sobą ściśle powiązane. Jeśli pojawi się niezgodność jednego z nich, zalogowanie się do TimoCom nie będzie możliwe. Takie rozwiązanie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa naszym użytkownikom."

Pobierz informację prasową
Do góry