30.09.2015

TimoCom integruje giełdę transportową z platformą trackingową

Pozycja pojazdu jako kryterium wyszukiwania ładunków

(1)

Erkrath, 29.09.2015 – Jako, że aktualne położenie pojazdu jest bardzo ważnym elementem procesu wyszukiwania frachtów, TimoCom postanowił połączyć z sobą dwa produkty: platformę trackingową TC eMap® oraz giełdę transportową TC Truck&Cargo®, ułatwiając tym samym jeszcze bardziej codzienną pracę swoim klientom. Od teraz użytkownicy platform mogą wybrać udostępnione do trackingu pojazdy bezpośrednio z pozycji wyszukiwania ładunków, a także znaleźć i wyświetlić oferty frachtów znajdujące się w pobliżu pojazdu. Ponadto istnieje możliwość zaciągnięcia jego aktualnej lokalizacji do narzędzia kalkulacyjnego dostępnego w TC eMap®. To największe w Europie rozwiązanie trackingowe obejmujące obecnie ponad 150 partnerów telematycznych.

 

Dodatkowo możliwe jest znalezienie frachtów w oparciu o kody pocztowe, bądź funkcję obszaru wyszukiwania. Wszystko po to, by uzyskać oferty transportowe najodpowiedniejsze do lokalizacji konkretnego pojazdu. Dzięki rozbudowanej funkcji wyszukiwania klienci TimoCom mogą jeszcze szybciej znaleźć ładunki umiejscowione w pobliżu ich aut. Jeśli użytkownik wybierze z listy daną ciężarówkę, jej aktualne położenie stanie się kryterium wyszukiwania frachtów. W zależności od indywidualnych ustawień dysponenta, w zestawieniu ofert uwzględnione będą te usytuowane w zasięgu nawet do 200 km od pojazdu. Kliknięcie w button "Odśwież" będzie skutkowało aktualizowaniem zestawienia uwzględniającym także zmianę pozycji ciężarówki. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie jest już konieczne ręczne wprowadzanie danych adresowych miejsca, z którego ma ona wyruszyć. Ponadto, by móc rozpocząć szukanie frachtu, użytkownicy nie muszą już ustalać początku trasy. Rzecznik prasowy firmy TimoCom Marcel Frings o nowej funkcji mówi tak: "Nasi klienci muszą mieć zawsze możliwość szybkiego znajdowania frachtów w pobliżu swoich aut, by zdobyć interesujący ładunek powrotny czy też doładunek. I to właśnie z tego powodu stworzyliśmy narzędzie, które ten proces znacząco ułatwi i przyspieszy. Dzięki temu rozwiązaniu można wyświetlić wszystkie lokalizacje i natychmiast skontaktować się z wybranym oferentem."

Nowość w TC eMap®

Od niedawna klienci mają również możliwość szybkiego przyporządkowania aktualnej pozycji pojazdu do narzędzia kalkulacyjnego tras. W tym celu wystarczy kliknąć na dany pojazd i za pomocą rozwijanego menu ustawić jego pozycję jako początek trasy. Zaletą nowej funkcji jest to, że nie trzeba już ręczne wprowadzać danych adresowych miejsca, w którym ciężarówka się znajduje, a użytkownicy mogą jeszcze szybciej wyliczyć trasę przejazdu z uwzględnieniem dojazdu do miejsca załadunku. Pozycja pojazdu widoczna jest na mapie. Klikając prawym przyciskiem myszy w daną ciężarówkę można oznaczyć jej aktualne położenie jako punkt rozpoczęcia trasy. Kolejna nowość w TC eMap® to automatyczne udostępnianie auta do trackingu. By udostępnić swojemu partnerowi biznesowemu możliwość monitorowania, przez określony czas, położenia pojazdu, wystarczy kliknąć na dany samochód ciężarowy i wybrać z menu opcję: "Wystawianie udostępnienia". Dzięki temu następuje automatyczne przekierowanie do punktu: "Własne udostępnienia", gdzie wybrany pojazd będzie już przygotowany do udostępnienia. Dodatkowo bardziej czytelne stały się symbole oraz opisy pojawiające się po najechaniu na nie kursorem, m.in. dotyczące statusu nadajników GPS.

Pobierz informację prasową
Do góry