30.11.2014

Tego oczekiwali Klienci TimoCom

Mobilny dostęp do wszystkich produktów TimoCom zachwyca użytkowników

(1)

Düsseldorf / Hanower, 28.11.2014 - Za nami kolejne już, 65 targi IAA Nutzfahrzeuge (Pojazdy użytkowe). Ten jedno z ważniejszych na świecie wydarzeń skierowane do osób związanych z branżą transportową, trwało łącznie 8 dni. 2.066 wystawców z 45 krajów i ćwierć miliona odwiedzających sprawiło, że tegoroczną edycję można uznać za bardzo udaną. Również firma TimoCom ze swoją nową ofertą dotrzymała kroku wszystkim innowacyjnym produktom przedstawionym podczas targów. Nie tylko konferencja prasowa cieszyła się dużą frekwencją, również stoisko TimoCom budziło szczere zainteresowanie klientów, ale także znawców branży oraz miłośników pojazdów ciężarowych. Powód? Mobilny dostęp do wszystkich produktów TimoCom, dzięki bezpłatnej aplikacji barometru transportowego i to przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

 

Prostota i użyteczność

Zespół pracujący na stoisku TimoCom w hali numer 13, nie mógł narzekać na nudę. Miejsce to działało na publiczność jak magnes. Wszyscy chcieli osobiście sprawdzić, jak działa platforma na mobilnych urządzeniach, takich jak smartfon czy tablet. "Nareszcie! Od dawna czekałam na możliwość korzystania z giełdy transportowej również w sytuacji, gdy jestem poza biurem", mówi entuzjastycznie Janine Wollgramm. Właścicielka firmy spedycyjnej Süd Elm Trans z Schöningen od wielu lat jest klientką TimoCom i do TC Truck&Cargo® loguje się za pomocą smartfona - w każdej chwili i niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Chcąc pozyskiwać lub oferować zlecenia transportowe albo na przykład monitorować swoje pojazdy poprzez platformę trackingową TC eMap®, nie trzeba już na stałe być związanym z komputerem stacjonarnym czy laptopem. Mobilny dostęp ułatwia codzienną pracę zarówno dysponentom jak i przedsiębiorcom będącym równocześnie kierowcami. David Rößler z Rößler Ray Internationale Transporte & Schüttgutverkehre już po raz szósty uczestniczył w targach IAA. On także dostrzega wiele korzyści płynących z mobilnej wersji platform TimoCom: "Dzięki mobilnemu dostępowi do swojego konta mogę pracować nie tylko w trasie, ale również wieczorem w sytuacjach awaryjnych, gdy na przykład zajdzie nagła potrzeba znalezienia nowego ładunku powrotnego. A najlepsze jest to, że interface programu jest mi dobrze znany. Wszystko wygląda tak samo, działa równie szybko i bezpiecznie jak w wersji stacjonarnej."

 

Swoboda i bezpieczeństwo działania

Ze względu na mobilny dostęp do programu przy użyciu smartfona lub tabletu, kwestia zwiększenia bezpieczeństwa była dla TimoCom szczególnie ważna. Znany już z wersji stacjonarnej klucz TC Login umożliwiający logowanie do osobistego prywatnego konta, w wersji mobilnej jest dodatkowo powiązany z indywidualnym kodem PIN oraz przypisany do konkretnego urządzenia. "Działa to na podobnej zasadzie jak karta do bankomatu, tyle że jest jeszcze bardziej bezpieczne", wyjaśnia podczas konferencji prasowej Marcel Frings, Chief Representative firmy TimoCom. Pozytywną opinię na ten temat wyrażali także klienci odwiedzający stoisko. "TimoCom znany jest z tego, że kładzie duży nacisk na kontrolę bezpieczeństwa. Tego samego, jak widać słusznie, spodziewałem się po wersji mobilnej", mówi manager logistyczny Rößler. O niezawodności serwisu TimoCom przekonała się również Ursula Neumann z firmy Neumann Przedsiębiorstwo przewozowe podczas aktywacji swojego mobilnego dostępu. "Wszystko przebiegło bez problemów. A już po kilku godzinach mobilny dostęp po raz pierwszy okazał się przydatny. Otrzymałam zlecenie transportowe i musiałam natychmiast znaleźć odpowiedni pojazd. Przy użyciu giełdy transportowej jest to łatwe zadanie, ale dzięki tej technicznej nowości mogę to zrobić w każdym momencie, pozostając zawsze do dyspozycji moich partnerów biznesowych."

Pobierz informację prasową
Do góry